У HIMARS новий друг: яка крутюча зброя прийшла від Франції

Ilona Kivva
Автор:
  • Україна до 29 листопада 2022 року мала на озброєнні три типи високоточних РСЗВ одного класу: американські М270 та Хаймарси, а також їх німецький аналог.
  • Франція поповнила парк реактивних систем залпового вогню ЗСУ власною версією цієї техніки.
  • РСЗВ LRU призначена для знищення живої сили та техніки ворога, артилерійських батарей, систем ППО, командних пунктів та вузлів зв’язку. 

В Україну надійшла надпотужна артилерійська система від країни-союзниці. По суті це модифікація американських реактивних пускових установок М270 — вони є першими версіями відомих HIMARS. У Франції техніку дещо покращили, встановивши сучаснішу систему управління вогнем. Завдяки цьому значно зросла дальність ураження.

Заборона розповідає про особливості французької зброї.


РСЗВ LRU: характеристики

Українські воїни отримали на озброєння французьку реактивну систему залпового вогню, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

Четвертий брат у родині Довгих рук [далекобійних систем], LRU з Франції прибув до України! Українська армія тепер ще потужніше стримуватиме та знищуватиме ворога

Всього для ЗСУ, відповідно до заяви очільника оборонного відомства країни-союзниці Себастьяна Лекорню, виділили дві одиниці цієї техніки.

Читати більше новин в Telegram

РСЗВ LRU вважається європейською модернізацією американських установок M270, які своєю чергою є першими версіями відомих HIMARS. Також існує німецький варіант MARS II (ці РСЗВ теж є в Україні) та італійський MLRS-I, пише Мілітарний.

В кінці 1980-х років Франція отримала близько 60 M270, 44 з яких були взяті на озброєння. У 2014 році 13 систем модернізували до стандарту LRU, а до 2027 року планують зробити це з усіма американськими пусковими установками.

LRU призначена для знищення скупчень живої сили та техніки ворога, артилерійських батарей, систем ППО, командних пунктів та вузлів зв’язку. 

Головна відмінність від M270 — рідна система управління вогнем замінена на європейську EFCS від Airbus Defense and Space. Вона повністю автоматизована та дозволяє стріляти стандартними ракетами до М270 GMLRS, збільшуючи їх максимальну дальність з 70 до 84 кілометрів.

РСЗВ заснована на гусеничному шасі, яке забезпечує високу прохідність, що вкрай важливо для ЗСУ взимку. Двигун дизельний і має потужність 500 кінських сил. Максимальну швидкість становить 70 км/година.

На пусковій встановлюються блоки з ракетами, одночасно можуть бути два контейнери по шість ракет у кожному. Для керування технікою достатньо трьох людей екіпажу: водій, оператор запусків та управляючий пусковою.

Реактивна система також оснащена супутниковою навігацією та управління, яка гарантує вкрай високу точність влучання та забезпечує можливість активізувати боєголовку ракети у одному з кількох режимів, наприклад, при влучанні у ціль або над нею при прольоті. 

РСЗВ стала четвертою із сімейства Хаймарсів в Україні. На озброєння ЗСУ також було передано:

  • М270 від Великої Британії та Норвегії;
  • MARS II від Німеччини;
  • HIMARS від США.

Раніше Заборона розповідала про високоточні далекобійні ракети, які можуть працювати з РСЗВ М270 та HIMARS. Американська компанія готова передати їх Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій