У КМДА розповіли, що не так з ідеєю демонтажу Арки дружби народів
Директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова вважає, що рішення про знесення Арки Свободи українського народу може бути поспішним та нести певну небезпеку.
У 2022 році Київська міська адміністрація перейменувала Арку дружби народів. Відповідно, департамент підготував облікову документацію і передав її до Міністерства культури. Згодом КМІС в односторонньому порядку зняв пам’яткоохоронний статус з монумента – тепер відомство хоче, щоб КМДА проводила демонтаж. Але там не підтримують таке рішення, каже Соловйова.
«Арка символізує толерантність українського народу. Взагалі український народ був дуже толерантним і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот. Сьогодні саме таке бачення є у суспільства. До мене в департамент приходили люди, які казали, що арка розташована поруч з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, саме толерантність», – додає вона.
Крім того, існує певна небезпека: частини цієї пам’ятки утворюють підпірну стіну, щоб уникнути зсуву. Тому демонтаж об’єкта називають дуже важким, дорогим і небезпечним. На думку Марини Соловйової, варто провести публічні обговорення за участі киян, які визначать долю Арки.