'
Читаєте зараз
У КМДА розповіли, що не так з ідеєю демонтажу Арки дружби народів

У КМДА розповіли, що не так з ідеєю демонтажу Арки дружби народів

Анастасія Могилевець

Директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова вважає, що рішення про знесення Арки Свободи українського народу може бути поспішним та нести певну небезпеку.

У 2022 році Київська міська адміністрація перейменувала Арку дружби народів. Відповідно, департамент підготував облікову документацію і передав її до Міністерства культури. Згодом КМІС в односторонньому порядку зняв пам’яткоохоронний статус з монумента – тепер відомство хоче, щоб КМДА проводила демонтаж. Але там не підтримують таке рішення, каже Соловйова.

«Арка символізує толерантність українського народу. Взагалі український народ був дуже толерантним і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот. Сьогодні саме таке бачення є у суспільства. До мене в департамент приходили люди, які казали, що арка розташована поруч з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, саме толерантність», – додає вона.

Крім того, існує певна небезпека: частини цієї пам’ятки утворюють підпірну стіну, щоб уникнути зсуву. Тому демонтаж об’єкта називають дуже важким, дорогим і небезпечним. На думку Марини Соловйової, варто провести публічні обговорення за участі киян, які визначать долю Арки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій