У комплект до NASAMS: Британія передасть ЗСУ вбивць крилатих ракет
- Сполучене Королівство погодило велику партії потужних снарядів, дронів-розвідників та артустановок.
- В пакеті є AMRAAM — одні з найсучасніших у світі ракет класу «повітря-повітря».
- Ракета оснащена системою наведення, тому вона залишається ефективною при запуску з будь-якої установки.
Велика Британія підготувала для Збройних сил України партію вкрай потужних ракет AMRAAM. Боєприпаси призначені для запуску з винищувачів, однак також підходять як снаряди для систем протиповітряної оборони NASAMS, які Україні постачають США.
Заборона розповідає про характеристики ППО-снарядів від країни-союзниці.
Зброя для України від Сполученого Королівства: що відправлять
Велика Британія оголосила черговий пакет оборонної допомоги Україні. Список зброї оприлюднили на сайті британського уряду.
Так, українських захисників озброять:
- ракетами протиповітряної оборони AMRAAM (кількість невідома);
- сотнями ППО-ракет інших типів;
- сотнями бойових дронів для розвідки;
- 18 гаубицями.
AMRAAM стануть першими потужними протиракетними снарядами, наданими Великою Британією. «Останні невибіркові удари Росії по цивільних районах в Україні вимагають подальшої підтримки тих, хто прагне захистити свою націю. Тому я дав дозвіл на постачання Україні зенітних ракет. Ця зброя допоможе захистити небо від атак і посилити загальну протиракетну оборону України», — заявив міністр оборони Бен Воллес.
Читати більше новин в TelegramКрім цього, країна також виділила 10 млн фунтів стерлінгів на комплексний пакет допомоги Україні від НАТО. Гроші витратять на нелетальну допомогу:
- зимовий одяг для військових;
- польові укриття;
- генератори;
- бензовози;
- карети швидкої.
AIM-120 AMRAAM: що за ракети
Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile є однією з найсучасніших потужних ракет класу «повітря-повітря». Снаряд використовують армії понад 35 країн світу, пише Military Today.
AMRAAM оснащена осколково-фугасною боєголовкою вагою 22.7 кілограма. Її вистачає аби пошкодити практично будь-який винищувач чи великий транспортний літак. Боєголовку підриває неконтактний запал, тому для ураження цілі пряме влучання не обов’язкове.
Снаряд має вкрай високу маневровість і швидкість як для свого класу завдяки потужному двигуну WPU-6/B і невеликій вазі. Він може розігнати боєприпас до стартової швидкості 4 Маха (4900 км/год).
Спочатку ракети були розроблені для запуску з винищувачів, серед яких потужні американські F-22 та F-16, але пізніше їх також адаптували для систем протиповітряної оборони NASAMS.
Однією з головних переваг AMRAAM є система наведення. Пошук цілей відбувається завдяки вбудованій радіолокації. Тобто не тільки пускова установка, а і сама ракета має власний радар, що робить її ефективною незалежно від характеристик техніки для пуску. Боєприпас здатен вести вогонь по цілях за межами видимості за будь-яких погодних умов, вдень і вночі.
Завдяки своїм характеристикам у поєднанні з NASAMS боєприпас підходить для знищення крилатих ракет, які використовує Російська Федерація. Однак працюють снаряди на доволі малих висотах, тобто безпосередньо при наближенні до цілі. Діапазон ураження в зенітному варіанті становить по дальності від 2.5 до 40 км, а висота — від 0.03 до 16 кілометрів. Одна AMRAAM коштує приблизно $1.1 мільйона.
Раніше Заборона розповідала про головні особливості американської системи протиповітряної оборони NASAMS. Саме ці комплекси стоять на захисті Білого дому.
Читати більше новин в Telegram