Читаєте зараз
Київ ввів червоні обмеження з 1 листопада. До чого готуватись

Київ ввів червоні обмеження з 1 листопада. До чого готуватись

Yevheniia Kostina
Червона зона карантину в Україні
  • 1 листопада Київ ввів обмеження червоної зони.
  • Що кажуть в КМДА про те, як працюватиме транспорт в Києві.
  • Школи з 1 листопада пішли на дистанційку. 22 листопада учні повертаються в учбові заклади.

Київ офіційно перейшов до червоної зони з 1 листопада 2021 року. Відповідне рішення було ухвалено 28 жовтня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій України. Ситуація погіршується щодня: за словами мера столиці, в лікарнях, ритуальних службах та крематорій вже черги. Віталій Кличко пояснює це невеликим рівнем вакцинації, недотриманням правил безпеки та агресивність коронавірусного штаму Дельта.

Заборона розповідає про обмеження та дозволи в Києві під час локдауну, а також про те, як буде працювати транспорт.


Локдаун в Києві

Мер столиці Віталій Кличко 28 жовтня заявив, що з 1 листопада Київ вводить правила червоної зони. «Протягом останнього тижня щодня фіксуємо більше 1000 хворих. Ситуація погіршується щодня. Ми звертаємося до уряду запровадити в Києві червону зону карантину. Ми запроваджуємо обмеження, бо виходу нема. Бо наша медична система не витримає колапсу», — сказав він.

Загалом у лікарнях столиці, за словами Кличка, підготовлені майже 6 000 ліжок для хворих на коронавірус. З обладнаних подачею кисню (95% від загальної кількості) заповнені сьогодні майже 66% ліжок. «І з такими темпами розповсюдження вірусу місць із киснем скоро може не вистачати», — попереджає мер столиці.

28 жовтня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій України було ухвалено рішення встановити у Києві з 1 листопада червоний рівень епідбезпеки.

Читати більше новин в Telegram

Обмеження в Києві з 1 листопада

З 1 листопада в Києві робота і відвідування наступних установ дозволені лише за наявності у всіх осіб COVID-сертифіката або негативного ПЛР-тесту:

  • заклади харчування та готелі;
  • торговельно-розважальні центри;
  • спортзали і фітнес-центри;
  • установи і заклади соціального захисту, ЦНАПи, управління праці та соцзахисту, управління Пенсійного фонду.

Також це стосується проведення масових заходів.

Діти та підлітки зможуть відвідувати торговельно-розважальні центри тільки в супроводі батьків, які мають COVID-сертифікат або негативний тест.

Правила карантину в червоній зоні. Інфографіка: МОЗ України.

Робота шкіл та садочків в Києві восени-2021

Після канікул, що були оголошені з 23 жовтня, усі школи (будь-якої форми власності) перейшли на дистанційну форму навчання

«З 1 листопада, всі учні (1-11 класів) переходять на дистанційку. Рішення було прийнято після консультацій з Міністерством охорони здоров’я та Міносвіти. В такому форматі київські школярі будуть навчатися до поліпшення ситуації», — наголосив мер Києва Віталій Кличко.

За даними на 10 листопада, в столичних лікарнях перебувають 85 дітей з коронавірусом та підозрою на захворювання, чотири з них – у реанімаціях. «Такої кількості дітей в лікарнях не було в усі попередні хвилі вірусу», — зазначив Кличко.

Що стосується садочків, то, за його словам, вони продовжать працювати, але дотримуючись правил червоної зони, тобто в першу чергу — за умови вакцинації 100% персоналу закладів.

«Комісія з надзвичайних ситуації міста ухвалила рішення з наступного понеділка, 22 листопада, відновити очне навчання в столичних школах. Для учнів усіх класів», — наголосив Віталій Кличко 17 листопада.

Як працюватиме транспорт в Києві

На початку жовтня-2021 перший заступник Кличка Олексій Кулеба заявив, що Київ «лише у крайньому випадку» обмежуватиме роботу транспорту.

За його словами, можливо, в місті будуть запроваджені спецперепустки.

«Важливо — це превентивні заходи. Заявку на отримання спецперепусток може подати будь-яке підприємство. Для позитивного рішення потрібно обґрунтувати критичну необхідність роботи в період жорсткого карантину. Першочергово право на проїзд отримають працівники критичної інфраструктури», —  наголосив Кулеба.

З 1 листопада 2021 року громадський транспорт працюватиме, але пасажири повинні мати або негативний тест, або сертифікат про вакцинацію. Перевіряти будуть не на вході, а вибірково — спеціальні групи правоохоронців.

Раніше Заборона писала про сезон грипу, який починається в Україні, його небезпеку та чому варто зробити щеплення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій