'
Читаєте зараз
У Києві планують вакцинувати від грипу в аптеках. МОЗ запустить пілотний проєкт

У Києві планують вакцинувати від грипу в аптеках. МОЗ запустить пілотний проєкт

Yevhen Koziarin
Люди в масках
  • Вакцинувати будуть протягом п’яти днів в п’яти аптеках.
  • Зробити щеплення від грипу зможуть всі охочі, старше 18 років.
  • Кожного бажаючого перед вакцинацією огляне лікар.

10 листопада Міністерство охорони здоров’я запускає пілотний проєкт із вакцинації проти грипу в аптеках. Його розпочнуть у Києві, протягом п’яти днів можна буде вакцинуватись у одній із п’яти аптек.

Заборона розповідає, що потрібно для того, щоб отримати щеплення проти грипу.


Усі охочі зможуть вакцинуватися від грипу

Вперше в Україні люди зможуть зробити щеплення від грипу прямо в аптеці. Кожен повнолітній, зможе придбати вакцину, пройти огляд лікаря та зробити щеплення.

«Можливість прийти в аптеку, придбати вакцину та одразу зробити там щеплення значно спрощує доступ до сезонної вакцинації проти грипу, що в умовах пандемії COVID-19 має важливе значення. Ми сподіваємося, що пілотний проєкт зі щеплення від грипу в аптеках буде успішно реалізований, продовжиться й масштабується наступного року», — зазначила генеральна директорка Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ Ірина Руденко.

У МОЗ заявили, що готують документ, щоб дозволити фаховим молодшим бакалаврам, молодшим бакалаврам та бакалаврам здійснювати щеплення без участі лікаря. Також планується дозволити робити щеплення в аптеках фармацевтам.

Читати більше новин в Telegram

Кому треба вакцінуватися

За словами голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федора Лапія в останні роки вакцинується від грипу до 1% українців.

«Максимум, який ми мали в попередні роки, доходив до 1.5 млн вакцинованих осіб у 2007 чи 2008 році. Якщо ж брати останні роки, то є офіційні дані, які говорять про приблизно 0.5 %. За неофіційною статистикою (за кількістю доз вакцин, викуплених з аптек), можна говорити про 0.9 % вакцинованих від грипу. Звісно, ні про який колективний імунітет не йдеться», — заявив Лапій.

Вакцина потрібна тим, від кого залежить життя: лікарям, правоохоронцям, військовим, вчителям, пожежникам.

«В багатьох країнах саме такі категорії і визначають як основні, пріоритетні групи (окрім пацієнтів за станом здоров’я), які потребують вакцинації. Бо від них залежить життєдіяльність країни», — наголошує Лапій.

Щеплення проти грипу: де і коли можна зробити

Вакцинацію можна буде пройти з 10 до 14 листопада (включно) в п’яти аптеках Києва з 8:00 до 20:00 за адресами:

  • вул. Ярославів Вал, 20;
  • вул. Московська, 46/2;
  • вул. Велика Васильківська, 112А;
  • вул. Дмитрівська, 2;
  • вул. Срібнокільська, 2А. 

У МОЗ розповіли, що перед щепленням кожного охочого огляне лікар.

«Буде проведене вимірювання температури, підписана інформована згода. Серію й номер вакцини внесуть до карти щеплень, лікар поставить свій підпис, усі ці дані будуть внесені до електронної системи. Згідно з правилами, вакциновані особи мають залишатися неподалік пункту вакцинації впродовж 15–20 хвилин», — заявила докторка медичних наук, сімейна лікарка Ірина Волошина.

Раніше Заборона розповідала про вірогідність спалаху епідемії поліомієліту в Україні з-за низьких показників вакцинації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій