'
Читаєте зараз
У Москві відкрилась платна виставка робіт Бенксі. Художник до неї не причетний

У Москві відкрилась платна виставка робіт Бенксі. Художник до неї не причетний

Сергій Сурепін

15 серпня вуличний митець Бенксі у своєму інстаграмі опублікував скріншот листування, у якому видно, що він не знав про проведення виставки його робіт у Москві. Співрозмовник надіслав йому фотографію білборда з рекламою виставки, заявивши, що плата за вхід становить 20 фунтів стерлінгів. На це Бенксі відповів, що ця виставка не має до нього жодного стосунку, а також додав, що він не змушує людей платити, щоби побачити його роботи.

Публикация от Banksy (@banksy)

Що сталося?

Виставка робіт Бенксі в Москві відкрилася 2 червня – триватиме до 2 вересня. Вона проходить у Центральному будинку художника (ЦДХ), квиток коштує 550-1400 рублів. В експозиції представлено приблизно 100 робіт Бенксі, серед яких 3D-об’єкти, принти і фотографії. На сайті виставки зазначено, що експонати зібрані з «колекцій галереї Lilley Fine Art, кількох музеїв сучасного мистецтва, а також приватних зібрань колекціонерів з усього світу».

Що кажуть організатори?

Організатор виставки Олександр Начкебія заявив, що івент позиціонували як погоджений з художником: «До того ж у всіх інтерв’ю ми прямо говорили, що наша виставка може викликати його негативну реакцію». Він підтвердив, що експозиція складається зі справжніх робіт Бенксі, що зберігаються в приватних колекціях, але всі роботи мають сертифікати справжності.

Читати більше новин в Telegram

Співорганізатор виставки Євген Гудів заявив, що плата за вхід – «природна», оскільки організатори «заплатили музеям величезні гроші за привезення колекції». Вартість страховки експонатів перевищує 10 мільйонів фунтів стерлінгів.

Але ж Бенксі анонімний

Справжнє ім’я Бенксі – невідоме. Вважається, що британський вуличний художник – це учасник гурту Massive Attack Роберт Дель Ная. Водночас верифікована сторінка Бенксі в інстаграмі – єдиний офіційний акаунт митця в соцмережах. Наразі на сторінку підписані майже 2,5 мільйони користувачів.

 

Читайте також:

Расизм та проблеми мігрантів: Бенксі розмалював Париж

Бенксі створив мурал на підтримку ув’язненої художниці

Іво Бобул з’явився на сцені з Massive Attack

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій