Читаєте зараз
У Німеччині запрацював частковий легалайз канабісу: що передбачає

У Німеччині запрацював частковий легалайз канабісу: що передбачає

Ilona Kivva
Автор:

У країні 1 квітня набув чинності закон, який частково легалізує споживання канабісу. Починаючи з цього дня, куріння марихуани в багатьох громадських місцях країни не вважається злочином, пише Deutsche Welle.

Речовину виключили зі списку заборонених у законі про наркотики. Так, дорослим дозволяється мати 50 г вдома та 25 г у громадських місцях. Також громадяни Німеччини зможуть самостійно вирощувати до трьох кущів рослини, але для цього треба об’єднатися з іншими садівниками та отримати дозвіл місцевої влади. Такі клуби будуть організовані за принципом товариства або неприбуткового кооперативу. Тобто, члени спілки фактично купуватимуть коноплі самі у себе у визначеній законом кількості.

Вживання речовини людьми молодше 18 років все ще під забороною, а особам віком від 18 до 21 року дозволено купувати не більше 30 г з максимальним вмістом тетрагідроканабінолу 10%. Не дозволяється курити марихуану в менш ніж 200 м від входу до шкіл, дитячих садків, ігрових майданчиків, молодіжних і спортивних установ. Заборонено вживати, перебуваючи за кермом.

Тюремне покарання строком до трьох років або грошові штрафи загрожують тим, у кого виявлять понад 25 г марихуани або понад три кущі конопель у саду. Якщо ж буде доведено факт торгівлі надлишками наркотику, людину можуть посадити на п’ять років. Особи, засуджені в минулому за дії, які за новим законом не вважаються злочином, можуть розраховувати на реабілітацію та вилучення їхньої судимості з центрального кримінального реєстру Німеччини.

Розробка законопроєкту супроводжувалася гострими суперечками між прихильниками та противниками легалізації канабісу. Підтримували його урядовці, на думку яких новий закон зробить вклад в економічне становище держави, звільнить ринок від дилерів та покращить якість марихуани. Проти виступили лікарі, вчителі та правоохоронці, які вказували на небезпеку впливу речовини на розумові здібності молоді та ризик переходу на важкі наркотики.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій