'
Читаєте зараз
У Німеччині запустили аналог Дії для українців

У Німеччині запустили аналог Дії для українців

Ilona Kivva
Автор:
 • Українці, які отримали статус захисту в країні, мають право жити та працювати на рівні з громадянами. Діти можуть відвідувати дитсадки, школи, виші.
 • Основних виплат дві — Hartz IV і BAföG. Також є субсидії на орендоване житло.
 • Уряд Німеччини ініціював запуск мобільного застосунку для переселенців. 

Додаток AusweisApp2 працює подібним чином до української Дії, але функцій менше. Наприклад, він дає змогу подати заяву (на виплату, субсидію тощо), оформити банківський рахунок чи зареєструватися у центрі зайнятості. Однак скористатися застосунком зможуть не всі.

Заборона розповідає про корисний застосунок для біженців з України.


AusweisApp2: як використовувати

У Німеччині запустили мобільний застосунок, який дає онлайн-доступ до низки державних послуг, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Додаток має назву AusweisApp2. Його можна завантажити в Apple App Store, Huawei App Gallery та Google Play Store.

Застосунок AusweisApp2 у онлайн-магазині Google Play. Скріншот: Google Play Store

Читати більше новин в Telegram

До яких послуг дає доступ:

 • можна подавати в цифровому вигляді заяви, для яких раніше потрібно було звертатися у державні органи (наприклад, оформити виплату);
 • відкриття банківського рахунку;
 • подача заяв на отримання підтримки згідно з Федеральним законом про сприяння освіті (зареєструвати дитину у дитсадку, школі);
 • реєстрація у Федеральному агентстві зайнятості.

Важливо! Аби скористатися додатком, телефон/планшет має підтримувати функцію NFC. З її допомогою треба зчитати свою посвідку на проживання. Так відбувається ідентифікація користувача.

Пільги і виплати для українців у Німеччині у 2023 році

Українці, які перебувають у Німеччині під статусом тимчасового захисту, як і у більшості інших європейських держав, мають право жити та працювати у країні на рівні з громадянами. Діти можуть відвідувати дитсадки та школи, а також подавати документи для вступу у виші. Всі ці пільги залишися чинними і у 2023 році.

Також можна отримати субсидію на оренду житла — Wohngeld. Вона доступна людям з низьким доходом (не передбачена для тих, хто отримує підтримку від центру працевлаштування Jobcenter або від відомства соціального забезпечення Sozialamt). 

Розмір допомоги різний: 

 • €270 для одного мешканця;
 • €350 — для двох;
 • +€70 за кожну наступну людину;
 • при отриманні BaföG, BAB або Ausbildungsgeld — €230 одноразово.

Для оформлення такої допомоги треба звернутися до Wohngeldbehörde за місцем проживання. На сайті є бланк заяви, який попередньо треба заповнити (різні в залежності від федеральної землі).

Важливо! У Німеччині орендарі мають сплатити страхування від можливих збитків – кауціон. Його за вас може сплатити держава, але у такому випадки ці гроші частинами вираховуватимуть з допомоги по безробіттю (якщо таку отримуєте). Подати заяву можна у Jobcenter.

Щодо виплат, то є кілька різних програм. Основних дві:

 • Hartz IV — це виплата по безробіттю, яку призначає Jobcentеr. З 1 січня 2023 року складає €451 для дорослих та €318-€420 на кожну дитину;
 • BAföG — допомога студентам та школярам на навчання. Стипендія складається з двох частин: грант (тобто сума, яку не потрібно повертати) та безвідсоткова позичка (її треба буде повернути після закінчення навчання. Податися можуть батьки, які мають дохід менше €2 145/місяць.

Раніше Заборона розповідала про нюанси пошуку роботи для українців в Німеччині. В країні діє суворе трудове право, яке вимагає легального працевлаштування. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій