У Нью-Йорку відомі фотографи показали жахіття війни в Україні у 50 кадрах
- Виставку URGENCY!: Ukraine організували фотограф Олександр Маслов, фоторедакторка New York Times Сесилія Бохан і директор BDC Майкл Камбер.
- На ній були представлені роботи всесвітньо відомих фоторепортерів, які працювали у найгарячіших воєнних конфліктах світу.
- Кошти, виручені з продажу світлин, підуть на підтримку українських журналістів через Фонд 24.02.
У всесвітньовідомому Bronx Documentary Center, що в американському Нью-Йорку, пройшла благодійна фотовиставка URGENCY!: Ukraine. Її мета — підтримати українських журналістів, які ризикують своїм життям, висвітлюючи правду про варварську війну, яку розв’язала Росія.
Заборона розповідає благодійний захід у США.
Благодійна виставка URGENCY!: Ukraine: що на ній було
На заході було представлено понад 50 фотографій, що висвітлюють жахливі наслідки повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Кураторами виставки виступили українсько-американський фотограф Олександр Маслов, фоторедактор New York Times Сесилія Бохан і директор BDC Майкл Камбер.
Кошти, виручені з продажу фоторобіт, будуть спрямовані на підтримку українських журналістів через Фонд 24.02. Він забезпечує медійників по всій Україні засобами індивідуального захисту, зокрема бронежилетами, шоломами та аптечками, а також засобами зв’язку та технікою.
«Персонально для мене дуже важливо підтримувати українських фотографів і журналістів частково через те, що, працюючи в Україні, я досить багато бачив непідготовлених людей, які намагаються працювати в нових реаліях війни. Непідготовлених ані психологічно, ані тактично та не забезпечених бронезахистом», — розповів один з організаторів Саша Маслов.
Читати більше новин в TelegramНа виставці представлені роботи таких відомих фотографів воєнних конфліктів, як: Лінсі Аддаріо, Олександра Черньова, Максима Дондюка, Девіда Гуттенфелдера, Карлеса Гузі, Рона Хавіва, Тайлера Хіка, Брендана Хоффмана, Юлії Кочетової, Дмитра Казацького, Алекса Луара, Євгена Малолєтки, Михайла Палінчака, Оксани Парафенюк, Ерін Трайб, Ніколь Танг. За словами директора BDC Майкла Камбера, учасники були стурбовані та приголомшені усіма показаними світлинами й у якийсь момент у залі просто запанувала цілковита тиша, що «свідчить про силу робіт».
«Українські журналісти виконують важливу роботу для хроніки злочинів і несправедливості російського вторгнення, і при цьому особисто розглядають наслідки війни. Ця робота життєво важлива не лише як історичний запис, а і як інструмент для досягнення справедливості. Фотографи, зокрема, не мають розкоші працювати віддалено, і їм потрібні правильні інструменти та правильне навчання, щоб ефективно виконувати свою роботу», — зазначив фотограф-фрілансер Брендан Хоффман.
На думку української фотографині Оксани Парафенюк, допомога українським фотожурналістам є вкрай необхідною, адже саме вони якнайкраще знають контекст та деталі, постійно працюють на передовій і підтримують суспільний інтерес до жорстокої війни, тоді як у західних медіа тема російської агресії почала згасати.
Раніше Заборона розповідала про Ukrainian Warchive — цифровий фотоархів, створений українськими журналістами для збереження документальних матеріалів про російське вторгнення в Україну.
Читати більше новин в Telegram