'
Читаєте зараз
У Нью-Йорку викрали золотий вівтар. Це чи не головна церковна реліквія США

У Нью-Йорку викрали золотий вівтар. Це чи не головна церковна реліквія США

Ilona Kivva
Автор:
  • У Брукліні невідомі винесли з старого храму рідкісну скинію.
  • Грабіжники були добре підготовлені: навіть знали, де зберігаються записи з камер спостереження.
  • Реліквія мала величезне значення для римо-католицької єпархії США, була у путівниках навіть як предмет, який варто побачити у Нью-Йорку

У Нью-Йорку грабіжники викрали одну з найдорожчих у США церковних реліквій. Інкрустована дорогоцінним камінням скинія з’явилася у бруклінському храмі Святого Августина у 1895 році. Вона була виготовлена з золотих монет та прикрас, що жертвували церкві парафіяни.

Заборона розповідає про резонансне викрадення реліквії з відомого нью-йоркського храму.


Пограбування в церкві Святого Августина 28 травня

З католицького храму Святого Августина, відомого як «Нотр-Дам» у районі Парк-Слоуп Брукліна, викрали величезну золоту скинію вартістю $2 мільйони, пише The Guardian з посиланням на місцеву поліцію.

Вівтар у храмі Святого Августина, Бруклін, Нью-Йорк. Фото: DeSales Media Group

Храм закритий на реконструкцію, тож встановлювати обставини доводиться по дрібницям. Так, навіть точна дата пограбування невідома, адже зловмисники забрали записи з камер спостереження. 

Як встановили правоохоронці, злочинці забрали скинію, пошкодили голови статуй ангелів, що стояли біля вівтаря, прорізали металевий захисний корпус, ймовірно, спеціальною пилкою. Скинія мала потужну систему безпеки, включно зі зламозахисним сейфом та додатковими металевими пластинами завтовшки у 2.5 см навколо.

Читати більше новин в Telegram

Розрізаний грабіжниками металевий захисний корпус скинії у храмі Святого Августина, Бруклін, Нью-Йорк. Фото: DeSales Media Group

Обезголовлена грабіжниками статуя янгола біля вівтаря у храмі Святого Августина, Бруклін, Нью-Йорк. Фото: DeSales Media Group

«Знати, що грабіжник увійшов у найсвятіший простір нашої прекрасної церкви й доклав великих зусиль, щоб врізатися в охорону система — це огидний акт неповаги», — сказав пастор Святого Августина Франк Туміно.

Золота скинія: чим відома реліквія Брукліна

У Бруклінській єпархії описали скинію як справжній мистецький шедевр і одну з найдорожчих церковних реліквій у країні.  Храм, відомий як «Нотр-Дам», був заснований німецькою та ірландською католицькими громадами  Брукліна в 1888 році. Скинія ж була виготовлена у 1895 році з 18-каратного золота та інкрустована дорогоцінними каменями, які були взяті з монет та прикрас, пожертвуваних парафіянами. У ​​1952 і 2000 роках її двічі реставрували.

«Це свята реліквія є незамінною через свою історичну та художню цінність. Свята Євхаристія, що містилася всередині скинії, була розкинута по всьому вівтарю», — розповів пастор Туміно.

Раніше Заборона розповідала про беатифікацію Альбіно Лучані, більш відомого як папа Іван Павло І. Він був верховним понтифіком всього 33 дні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій