У ПАРЄ придумали, як судити Путіна за злочини проти України
- 28 квітня Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно підтримала резолюцію про створення міжнародного трибуналу для розслідування воєнних злочинів росіян в Україні.
- Делегати ПАРЄ пропонують судити як усе військово-політичне керівництво РФ, зокрема Путіна, так і тих, хто виконував злочинні накази кривавих командирів.
- Міжнародний трибунал має засідати у Страсбурзі, мати мандат на розслідування та видачу міжнародних ордерів на арешт винних осіб.
28 квітня 2022 року у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підтримали резолюцію про створення спеціального трибуналу для суду над воєнними злочинцями Росії. Новий міжнародний судовий орган має мати мандат на розслідування, видачу ордерів та затримання підозрюваних. Розмістити його пропонують у Страсбурзі для кращої кооперації з іншими міжнародними судовими інституціями.
Заборона розповідає про ідею створення спеціального трибуналу для суду над Путіним та його головорізами, закріплену резолюцією ПАРЄ.
Резолюція ПАРЄ щодо російської агресії проти України
28 квітня 2022 року Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію «Агресія Російської Федерації проти України: забезпечення відповідальності за серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та інші міжнародні злочини».
Документ пропонує терміново створити спеціальний міжнародний трибунал для розслідування злочинів російських військ в Україні. Резолюція заснована на доповіді представника Комітету з юридичних питань та прав людини ПАРЄ Александера Почея (Польща). Її ухвалення підтримали 115 членів асамблеї, жоден не проголосував проти.
У документі зазначається, що ПАРЄ приголомшена поширеними повідомленнями про те, що російські військові використовують зґвалтування та катування як зброю війни. Тому перед трибуналом має постати як усе військово-політичне керівництво Росії на чолі з Володимиром Путіним. Ну і, звісно ж, безпосередньо ті, хто вчиняв звірства, виконуючи злочинні накази.
Читати більше новин в Telegram«Присвоєння президентом Російської Федерації 18 квітня 2022 року почесного звання 64-й мотопіхотній бригаді, яка була розміщена у Бучі на момент повідомлень про вчинені звірства, посилає нищівний сигнал сім’ям загиблих і цинічно заохочує російські війська продовжувати безкарно вчиняти подібні дії, які можуть бути визнані воєнними злочинами та злочинами проти людства», — наголошується в резолюції.
Окрім того, у резолюції йдеться про звернення до Міжнародного суду ООН з проханням надати висновок щодо обмежень, які можуть бути накладені на право вето постійних членів Ради безпеки ООН на основі загальних принципів права. Також за ініціативою української делегації в ПАРЄ до резолюції було додано пропозицію щодо використання заморожених активів росіян для виплати компенсацій жертвам російської агресії проти України.
Міжнародний трибунал для Росії: яким він має бути
Згідно з резолюцією ПАРЄ, трибунал має бути створений групою держав-однодумців у формі багатостороннього договору, схваленого Генеральною асамблеєю ООН, за підтримки Ради Європи, Євросоюзу та інших міжнародних організацій. Орган має мати мандат на розслідування та судове переслідування винних у скоєнні злочину агресії росіян.
Розмістити новий орган для суду над кремлівськими злочинцями пропонують у французькому Страсбурзі. Це потрібно для кращої кооперації з Європейським судом з прав людини, який розглядає багато пов’язаних індивідуальних та міждержавних заяв. Трибунал має мати повноваження видавати міжнародні ордери на арешт. При цьому він не має обмежуватися імунітетом держави чи імунітетом голів держав і урядів та інших державних посадових осіб.
Держави-члени, які створять трибунал, а також спостерігачі повинні будуть підтримувати та співпрацювати з прокурором Міжнародного кримінального суду і використовувати універсальну юрисдикцію для розслідування та судового переслідування злочинів окупантів в Україні.
Раніше Заборона розповідала про те, як у березні 2022 року Російську Федерацію виключили з Ради Європи, а також про те, що це дало для безпеки України та Європи в цілому.
Читати більше новин в Telegram