Читаєте зараз
У Південній Кореї порізали горло головному опозиціонеру Лі Чже Мену

У Південній Кореї порізали горло головному опозиціонеру Лі Чже Мену

Daniil Tsarevskyi
  • Лі Чже Мен — головний опозиціонер Південної Кореї. На виборах 2022 року він відстав від Юн Сок Йоля на 0.7%.
  • У серпні-2023 політик оголосив 24-денне голодування на знак протесту проти дій уряду країни.
  • 2 січня 2024 року на Лі Чже Мена скоїли замах.

59-річного політика почали переслідувати за корупцію після поразки на президентських виборах у Південній Кореї. Розбіжності в поглядах виникли навіть у демократичній партії, головою якої є Лі Чже Мен.

Заборона розповідає про головного опозиціонера Південної Кореї та спробу вбити його.


Замах на голову Демократичної партії: що трапилось

2 січня 2024 року на голову демократичної партії Лі Чже Мена здійснили напад. Невідомий порізав горло політика під час візиту в місто Пусан для огляду будівельного майданчика нового аеропорту на острові Гадеок. Чоловікові надали першу допомогу в лікарні місцевого Національного університету, потім перевезли гелікоптером в Сеул, пише Reuters.

«Медичний персонал підозрює пошкодження яремної вени, яка несе кров від голови до серця. За словами лікарів, існує занепокоєння, що може бути велика кровотеча або додаткова кровотеча», — заявив речник партії Кволь Чіль Сен.

Лі виступав серед прихильників партії та репортерів, коли чоловік у короні з іменем політика спочатку підійшов до нього, а потім кинувся і вдарив ножем у шию. Нападник використовував куплений в інтернеті 18-сантиметровий ніж.

Читати більше новин в Telegram

Це не перший напад на політика в Південній Кореї. У 2022 році здійснили замах на попередника Лі — Сон Йонг Гіла. Зловмисник вдарив його по голові тупим предметом, нанісши рвану рану. У 2006 році лідерку консервативної партії та майбутню президентку Пак Кин Хе вдарили ножем. Вона отримала рану обличчя, яка потребувала операції.

Лі Чже Мен: хто такий

Лі Чже Мен — 59-річний голова опозиційної демократичної партії. На виборах 2022 року в Південній Кореї, він зайняв друге місце, відставши від Юн Сук Йоля на 0.7% — найменший відрив у історії країни. Прихильники бачать у Лі того, хто міг би викорінити корупцію та впоратись з економічною нерівністю в державі, пише AP.

З 2010 по 2018 рік Лі Чже Мен був мером міста Соннам, супутника Сеула, з населенням у майже мільйон. Одразу після закінчення роботи міським головою Лі був обраний губернатором провінції Конгі, яка оточує Сеул.

Після поразки на виборах Лі почав різко критикувати політику новобраного президента. У серпні 2023 року він оголосив 24-денне голодування на знак протесту проти політики Юн Сок Йоля. Опозиціонер засуджував неефективне керування економікою, загрозу свободі ЗМІ та неспроможність уряду протистояти вивільненню Японією відходів на Фукусімі.

Після того, як Юн Сок Йоль став президентом, проти Лі почались численні провадження зі звинуваченнями в корупції. Зокрема, стверджується, що він надавав незаконні послуги приватному інвестору, коли був мером Соннама. Це начебто дозволило отримати бізнесу надприбутки. При цьому парламент Південної Кореї, який контролюється опозицією, проголосував зняття недоторканності Лі. У партії існують розбіжності у ставленні до політика через його проблеми з законом.

Раніше Заборона розповідала про складні відносини між Японією та Південною Кореєю. Стосунки почали покращуватись тільки у 2023 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій