Читаєте зараз
У Польщі спалах легіонельозу: перевіряють причетність РФ

У Польщі спалах легіонельозу: перевіряють причетність РФ

Ilona Kivva
Автор:
  • У трьох польських воєводства виявили випадки зараження хворобою легіонерів. Найбільше хворих у Жешуві, що неподалік від українського кордону.
  • Це рідкісне інфекційне захворювання, яке спричиняє мікроорганізм Legionella. Він відрізняється особливою стійкістю і не боїться навіть високих температур. 
  • Поширення інфекції, найімовірніше, відбулося через мережі гарячого та холодного водопостачання.

Підкарпаття є головною перевантажувальною базою військової техніки для Збройних сил України. Також у регіоні розміщено близько 10 00 американських військових. Через вкрай важливе стратегічне значення регіону Агентство внутрішньої безпеки Польщі не виключає варіант диверсії, організованої Росією.

Заборона розповідає про спалах хвороби у Польщі наприкінці серпня-2023.


Хвороба легіонерів у Жешуві: що відомо

У місті Жешув (Rzeszów), що на півдні Польщі (Підкарпатське воєводство), орієнтовно 18-19 серпня виявили випадки небезпечного легеневого захворювання. За тиждень хвороба поширилася на навколишні міста, а також на кілька населених пунктів у Малопольському і Люблінському воєводствах. Станом на 28 серпня інфіковано понад 140 людей, більш як 10 померлих.

Жешув (Rzeszów) на карті. Скріншот: Google Maps

Джерело інфекції поки не встановлено — розглядається варіант, що поширення відбулося через мережі гарячого та холодного водопостачання. Міські фонтани, водяні завіси та питні фонтани закрили. Також вже провели дезінфекцію води, пише RMF24.

Читати більше новин в Telegram

Агентство внутрішньої безпеки Польщі почало розслідування щодо причин потрапляння інфекції у водопровід. Не виключать, що це могло статися внаслідок навмисного втручання, тобто диверсії. Зокрема, перевіряють причетність Російської Федерації.

Річ у тім, що на Підкарпатті розташована головна перевантажувальна база військової техніки для Збройних сил України, а також важливий центр допомоги українським біженцям. Ба більше, неподалік Жешува розміщено близько 10 000 американських військових. 

Легіонельоз: симптоми

Легіонельоз, або хвороба легіонерів — це важкий вид запалення легенів, спровокований мікроорганізмами Legionella. Їх потрапляння в організм не завжди призводить до виникнення захворювання. У групі ризику курці, люди з хворими легенями й хронічними формами патологій дихальної системи та люди від 50 років. 

Legionella відрізняється особливою стійкістю і не боїться навіть високих температур. Живе в прісних застійних водах та ґрунті. Заразитися можна тільки напряму, тобто від людини до людини хвороба не передається.

У перші дні після зараження можуть виникати:

  • головний біль;
  • болі у м’язах;
  • гарячка.

Через кілька днів проявляються такі симптоми:

  • дискомфорт у грудній клітці;
  • кривавий кашель;
  • нудота та блювання;
  • розлад шлунку;
  • порушення роботи центральної нервової системи.

У деяких випадках недуг може стати причиною ураження внутрішніх органів, а також серцево-судинної системи. У особливо тяжких випадках призводить до смерті. 

Цікаво! Вперше спалах було виявлено у 1978 році на 58-му конгресі Американського легіону. Після проживання в одному готелі захворіло понад 200 людей, з яких 34 померли. Звідси й назва.

Хвороба лікується — методи підпираються індивідуально до кожного випадку, у найскладніших призначаються антибіотики.

Раніше Заборона розповідала про альфа-манозидоз, який почали лікувати в Україні. Це вкрай рідкісна хвороба, яка трапляється в одного з 500 000 людей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій