Читаєте зараз
У Раді створили спеціальну комісію з питань права війни: чому це вкрай важливо

У Раді створили спеціальну комісію з питань права війни: чому це вкрай важливо

Ilona Kivva
Автор:
 • 1 липня 2022 року ВРУ ухвалила постанову щодо запровадження нового парламентського органу.
 • Очолить комісію народний депутат від Слуги народу Олександр Бакумов з Харкова.
 • Орган ВРУ не займатиметься слідчими діями та діятиме виключно на тимчасовій основі.

У Верховній Раді створили тимчасову комісію, яка займатиметься питаннями права війни та воєнних злочинів. Це є вкрай необхідним, адже орган слідкуватиме за дотриманням норм міжнародного гуманітарного та кримінального права в українському законодавстві.

Заборона розповідає про функції спеціального органа ВРУ.


За що відповідатиме тимчасовий орган ВРУ

Верховна Рада 1 липня 2022 року ухвалила проєкт постанови №7491 щодо утворення спеціальної окремої комісії, яка буде займатися питаннями права війни та воєнних злочинів в умовах агресії Росії. Ініціативу підтримали 277 народних депутатів. 

Очолить комісію ініціатор її створення — депутат від партії Слуга народу, член Комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов. Окрім нього до складу комісії увійшло ще 14 депутатів. Орган є тимчасовим і не займатиметься слідчими діями, підкреслив парламентар Ярослав Железняк (Голос).

Які функції виконуватиме комісія: 

Читати більше новин в Telegram
 • розробка законопроєктів, які впроваджуватимуть норми міжнародного права щодо питань міжнародних конфліктів та злочинів в українське законодавство;
 • аналіз законопроєктів, внесених до ВРУ,  щодо дотримання у них міжнародних гуманітарних та кримінальних правових норм (захист прав людей, які знаходяться в районі воєнних дій чи та на тимчасово окупованій території, захист культурних цінностей і цивільних будівель під час збройного конфлікту тощо);
 • доопрацювання законодавчих ініціатив, які пройшли перше читання, щоб адаптувати їх до міжнародного права;
 • аналіз необхідності укладання чи денонсації Україною міжнародних договорів;
 • розробка загального списку норм, які мають обов’язково бути присутніми у законопроєктах, які стосуються питань норм міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в Україні;
 • участь в міжпарламентській діяльності;
 • аналіз практики застосування міжнародних законодавчих актів і договорів у діяльності державних органів України; 
 • взаємодія з Кабміном, Уповноваженим ВРУ з прав людини щодо захисту цивільних, поранених та хворих, військовополонених у зонах активних бойових дій та на окупованих територіях.

Раніше Заборона розповідала про започаткований в Україні інститут омбудсмена з питань зниклих безвісти. Уповноважений ВРУ має займатися розшуком зниклих, а також соціальним захистом родин.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій