'
Читаєте зараз
У РФ підірвали дочку ідеолога російського імперіалізму Дугіна. Хто за цим може стояти

У РФ підірвали дочку ідеолога російського імперіалізму Дугіна. Хто за цим може стояти

Markiian Oliiarnyk
https://twitter.com/bad_immigrant/status/1561647094603079682
  • Дар’я Дугіна загинула на місці внаслідок потужного вибуху авто, в якому вона їхала.
  • Російське ФСБ звинуватило у вбивстві громадянку України, яка виїхала до Естонії.
  • Дочка відомого російського імперіаліста незадовго до своєї загибелі побувала на «Азовсталі», де знімала пропагандистський матеріал.  

У Підмосков’ї 20 серпня 2022 року вибухнуло авто з російською пропагандисткою Дар’єю Дугіною. Її батько Олександр Дугін є відвертим українофобом та одним з ідеологів «русского мира». У смерті жінки росіяни одразу ж звинуватили Київ, утім це не єдина версія подій, що побутує у розслідуваннях.

Заборона розповідає про ліквідацію Дугіної.


Підрив авто у Підмосков’ї 20 серпня 2022

На Можайському шосе (Московська область) близько 20:35 за Києвом неподалік села Великі Вяземи відбувся підрив автомобіля Toyota Land Cruiser. В ньому їхала 29-річна дочка російського філософа, українофоба і пропагандиста Олександра Дугіна Дар’я. Внаслідок потужного вибуху жінка загинула на місці.

Це фактично у Дугіна на очах: вони разом поверталися додому з фестивалю «Традиція», що проходив у селищі Захарово. У підірваному авто мав їхати сам ідеолог, але, за словами відомого скрипаля Петра Лундстрьома, останньої миті він пересів в іншу машину і поїхав слідом.

Внаслідок інциденту російські правоохоронці порушили кримінальну справу за фактом умисного вбивства. За попередньою версією, на парковці в Захарово під автівку було закладено саморобний вибуховий пристрій. Проаналізувавши білінги мобільних операторів в районі вибуху, слідчі висунули гіпотезу, що бомба могла бути підірвана за дзвінком телефона. «За машиною Дугіної перед підривом стежили люди зі знеособленими телефонами, за дзвінком з одного з них могла спрацювати вибухівка… Телефони зникли з мережі одразу після вибуху», — цитує російське видання Mash коментарі правоохоронців РФ.

Читати більше новин в Telegram

Олександр і Дар’я Дугіни: що говорили про Україну

Олександр Дугін — відвертий українофоб і один з авторів концепції «русского мира» та цілої течії неоєвразійства, суть якої полягає у створенні євразійської наддержави шляхом захоплення Росією колишніх республік СРСР та домінуванні над іншими сусідами у регіоні.

Чимало політологів вважають погляди Дугіна відверто фашистськими. Ще у 1990-х роках він був одним з основних ідеологів російського націонал-більшовизму (нацизм+комунізм). А після приходу до влади Володимира Путіна Дугін став одним із його політичних консультантів, також до нього часто дослухаються російські силовики та чиновники.

У 2014 році, після революції Гідності закликав убивати українців та окупувати землі. «Територію від Одеси до Харкова ми звільнимо і, так чи інакше, приєднаємо. Це вже не обговорюється. Західна Україна у складі Польщі, на перший погляд, це прийнятно. Нам — наше, а друга половина України відходить туди, куди мріяла її влада», — заявив імперіаліст.

За висловлювання проти української державності того ж року Євросоюз увів проти Дугіна персональні санкції, США та Канада приєдналися через рік.

Дар’я Дугіна займалася політикою та пропагандою, поділяла погляди батька. В ефірах росканалів яро підтримувала «спецоперацію» і заявляла, що з «українцями треба поводитися жорсткіше». Вона побувала на руїнах заводу «Азовсталь» в окупованому Маріуполі, де знімала кіно на замовлення

«Там [на «Азовсталі»] атмосфера дуже гнила, але не тому, що це підвал — це дух, енергетика. Зі мною були колеги, іноземні журналісти, і вони говорили, що відчувають black energy — чорну енергію, сатанинську», — заявляла вона після відвідування місця, де люди тижнями боролися зі смертю без їжі, води, медикаментів під постійними обстрілами росіян.

Вбивство дочки Дугіна: версії

Деякі російські чиновники фактично одразу ж заявили, що до підриву авто причетні спецслужби України. Мотивом нібито послужила її громадська діяльність.

«Якщо підтвердиться український слід, а таку версію озвучив голова “ДНР” Денис Пушилін, і вона має бути перевірена компетентними органами, треба вести мову про політику державного тероризму, що реалізується київським режимом», — заявила речниця МЗС Росії Марія Захарова.

22 серпня у російському ФСБ оголосили про розкриття справи. За їхньою версією, за вбивство стоїть громадянка України Наталя Вовк, яка прибула в Росію разом з дочкою ще у липні. За Дугіною вони нібито тривалий час стежили, а після скоєння підриву одразу ж виїхати до Естонії через Псков.

Натомість російський журналіст Олександр Ситник припустив, що Дугіну могли прибрати самі ж російські спецслужби. Річ у тім, що вона могла бути причетною до присвоєння коштів, які Кремль виділяв на кампанії європейських антиглобалістів та Марін Ле Пен під час передвиборчих президентських перегонів у Франції.

Ще одна з версій, що побутує в російських соцмережах: ціллю була не дочка, а батько. Але за збігом обставин, він опинився в іншій машині, що нібито дозволило йому уникнути смерті.

А колишній депутат Державної думи РФ, опозиціонер Ілля Пономарьов, який має українське громадянство, вважає, що за підривом авто може стояти партизанська організація «Національна республіканська армія (НРА) Росії».

«Ця акція, як і багато інших партизанських акцій прямої дії, здійснених на території Росії за останні місяці, реалізована НРА. Ми встановили зв’язок з її бійцями за допомогою нашого ресурсу Роспартизан, який висвітлює наростаючу хвилю опору в РФ», — заявив російський політик в ефірі видання Утро февраля.

Ані Генштаб ЗСУ, ані Міноборони України не прокоментували інцидент, а в Офісі президента заявили про непричетність до події.

Раніше Заборона розповідала про план російських спецслужб вбити очільників українських оборонних відомств, зокрема Олексія Резнікова та Кирила Буданова, який був успішно викритий контррозвідкою України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій