'
Читаєте зараз
У РФ зник український політв’язень

У РФ зник український політв’язень

Сергій Сурепін

У Ростові-на-Дону зник кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, повідомив юрист Олександр Попков. Куку перебував там незаконно під арештом.

«Адвокату Локтєву, що приїхав до СІЗО, відмовили в допуску до політв’язня під приводом того, що Куку відвезли. Куди — не кажуть», — розповів юрист. Також він нагадав, що Емір-Усеїн два тижні тримав голодовку на підтримку іншого політв’язня — Олега Сенцова. Куку почав голодування 26 червня, у свій день народження.

Нагадаємо, Куку затримали 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань у Криму. У липні 2016 року його помістили у спецблок СІЗО. Пізніше його звинуватили у підготовці до «насильницького захоплення влади». У грудні 2017 року Куку етапували із Криму до Ростову-на-Дону. Правозахисника заарештували за підозрою в участі в діяльності «Хізб ут-Тахрір» (ісламської партії, яка вільно працює в Україні і Європі, а також у більшості країн світу, і вважається забороненою в РФ). До арешту Куку активно займався правозахисною діяльністю, надавав правову допомогу населенню і повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень у Криму.

 

Читайте також: Місяць голодування Сенцова: Хронологія протесту

Читати більше новин в Telegram Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій