Читаєте зараз
У Росії підлітку дали п’ять років за заклик підірвати ФСБ у Minecraft

У Росії підлітку дали п’ять років за заклик підірвати ФСБ у Minecraft

Iryna Troian
Автор:
Minecraft
  • Суд в Росії виніс вирок трьом підліткам, яких звинувачували за терористичними статтями.
  • 16-річного Микиту Уварова засудили до п’яти років позбавлення волі за те, що він грав у підрив ФСБ у Minecraft.
  • Ще двох фігурантів справи звільнили за сприяння слідству. 

10 лютого 2022 року військовий суд в Росії засудив 16-річного підлітка до п’яти років позбавлення волі за заклик підірвати будівлю Федеральної служби безпеки у грі Minecraft. Двох інших підсудних підлітків звільнили від відповідальності.

Заборона розповідає про вирок трьом пліткам в Росії та про те, чому їм висунули звинувачення за терористичними статтями. 


Справа Minecraft: вирок

У Росії військовий суд оголосив вирок трьом 16-річним підліткам у справі Minecraft. Микита Уваров, якому як лідеру групи дали п’ять років, в останньому слові заперечив свою вину.

«Якщо мені дадуть реальний термін, я відбуватиму його з чистою совістю та гідністю. Я буду спокійний, тому що ніколи не вчив своїх друзів поганому, я не був їхнім лідером, ми були на рівних і просто дружили. Я нікого не обмовив. Мені не соромно перед людьми, близькими та чужими, які знають про нашу історію. Нехай хтось вірить не мені, а правоохоронним органам, мені нема чого соромитися. І я просто хотів би довчитися, здобути освіту і поїхати кудись далеко звідси, щоб нікого тут зі спецслужб не нервувати і самому не нервуватись», — заявив підліток.

За словами адвоката правозахисної організації «Агора» Павла Чикова, Уварова зобов’язали виплатити штраф у 30 тисяч рублів (близько 11 200 гривень). Двоє інших підсудних — Богдан Андрєєв та Денис Михайличенко — були звільнені від кримінальної відповідальності через те, що вони співпрацювали зі слідством.

Читати більше новин в Telegram

Підлітки з Канська: суть справи

Справу проти проти трьох підлітків з міста Канськ, Красноярського краю, відкрили у червні 2020 року. Їх звинуватили у навчанні терористичній діяльності за статтею 205.3 Кримінального кодексу РФ. На той час хлопцям було по 14 років, повідомило Интерфакс-Россия.

З жовтня 2019 року по червень 2020 року підозрювані разом навчались, нібито читали заборонену літературу і дивились фільми про виготовлення вибухівки. Також поліція стверджує, що підлітки відточували ці навички у покинутих домівках та на будівництвах. Слідство вивчило листування і виявило, що в них йшлося про заклики зруйнувати будівлю ФСБ у комп’ютерній грі Minecraft. Цей факт використали як доказ навчання тероризму.

Спочатку два підлітки зізналися у скоєному і обмовили Микиту Уварова. Згодом вони відмовились від своїх слів. Сам Уваров провів під арештом 11 місяців, а в травні 2021 року його звільнили, він встиг закінчити навчальний рік у школі. Інший підозрюваний Денис Михайличенко пробув в ізоляторі близько 10 місяців, а Богдан Андрєєв був під домашнім арештом. У серпні 2021 року цим двом підліткам змінили запобіжний захід. Андрєєву дозволили виходити в інтернет і відвідувати школу, однак Михайличенку доступ до інтернету заборонили.

Раніше Заборона розповідала про прояви тероризму у дитячих іграшках та про те, як в дітей нормалізують концепції стеження й державного контролю.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій