'
Читаєте зараз
У Швеції побудують дерев’яне офісне містечко: аргументація — максимально неочікувана

У Швеції побудують дерев’яне офісне містечко: аргументація — максимально неочікувана

Анастасія Бодюл
  • До 2027 року у Стокгольмі зведуть район повністю із дерева. Проєкт стане найбільшим у світі.
  • За задумом архітекторів, будинки поглинатимуть весь CO₂.
  • Якщо до 2100 року у містах будуватимуть лише дерев’яні помешкання, вуглецеві викиди вдасться зменшити на 106 гігатонн.

Нерухомість є однією з найбільш забруднюючих галузей: майже 40% вуглецевого сліду припадає саме на неї. Заміна бетону і металу на дерево вимагатиме створення спеціальних зелених насаджень, аби запобігти зникненню лісів, але дасть шанс зменшити парниковий ефект. 

Заборона розповідає про екологічний проєкт житла.


Stockholm Wood City: чим цікавий проєкт

Шведський забудовник Atrium Ljungberg планує створити в Стокгольмі найбільше у світі дерев’яне місто. Перші будівлі почнуть зводити у 2025 році та завершать до 2027 року, повідомляє CNN.

«Stockholm Wood City налічуватиме 7 000 офісних приміщень і 2 000 будинків на південному сході міста. Проєкт засновується в районі Сікла на площі 250 000 квадратних метрів. Там вже розташовано понад 400 компаній, серед яких зокрема, ресторани, торгові центри, навчальні заклади та різні державні установи, тому все необхідне для життя знаходиться у п’яти хвилинах доступності», — зазначають у виданні.

Технічна деревина, з якої буде зроблено район, — це стійка альтернатива бетону та сталі, яка не шкодить навколишньому середовищу. Матеріал абсолютно пожежобезпечний, адже горить відносно повільно і передбачувано, на відміну від звичайних металевих конструкцій.

Читати більше новин в Telegram

Нерухомість має величезний вуглецевий слід і відповідає за приблизно 40% глобальних викидів CO₂. Такою забудовою з дерева Швеція планує значно зменшити забруднення та зробити життя людей більш екологічним. Район матиме елементи, пов’язані з природою, і створить відчуття лісу.

Будівлі з дерева: як впливають на вуглецевий слід

Дерев’яні будівлі мають кращу якість повітря в приміщеннях і можуть бути зведені зі значно меншими викидами вуглецю, ніж зі звичайних матеріалів. Деревина є поглиначем вуглекислого газу: вироблений людьми CO₂ зберігається в матеріалі, а не повертається в атмосферу. 

Достатня кількість подібних проєктів знизить викиди вуглекислого газу на 106 Гт: наразі планета викидає близько 40 Гт щороку. Такий сценарій можливий, якщо до 2100 року для розміщення 90% нових мешканців міст будуватимуть лише дерев’яне житло.

Зміна рівня вуглецю, що виробляється і поглинається дерев’яними будівлями, до 2100 року. Інфографіка: Nature

Масштабна трансформація вимагає стійких плантацій деревини, яка не спричинить масову вирубку лісів. Для цього вчені пропонують розширити спеціальні контрольовані насадження до 149 млн га: вони матимуть більшу продуктивність, порівняно з природним лісом.

Раніше Заборона розповідала про відновлення торфовищ у Європі: вони є природними поглиначами CO₂ і вбирають його вдвічі більше, ніж усі ліси світу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій