Читаєте зараз
У Швеції введуть заборону на бензо і дизельні автівки: де ще є подібне

У Швеції введуть заборону на бензо і дизельні автівки: де ще є подібне

Ilona Kivva
Автор:
  • Влада Стокгольму оголосила про плани закрити два великі райони міста для автомобілів з двигунами внутрішнього згорання. 
  • Будуть винятки, наприклад, для швидких і поліцейських машин.
  • Подібні бани вже діють у кількох великих міст, але обмеження менш радикальні.

В’їзд у центр міста на дизельних машинах вже під забороною у Парижі, Афінах і Мадриді. В Лондоні діє система зборів — за проїзд найбільшим районом міста доведеться заплатити близько $15, але це стосується не всіх. Євросоюз впровадив більш глобальну заборону: з ринку виведуть всі автівки з двигунами внутрішнього згорання.

Заборона розповідає про екоплани Стокгольму та інших міст, а також про глобальну ініціативу ЄС.


Двигуни внутрішнього згорання: рішення Стокгольму

Влада столиці Швеції оголосила про плани стати найбільшим містом, яке заборонить рух автомобілів з двигунами внутрішнього згорання. Тобто йдеться про машини, які їздять на бензині і дизпаливі, пише The Guardian.

Так, 20 кварталів центральної частини Стокгольма (фінансовий і головний торговий райони) з 2025 року будуть відкриті тільки для електромобілів. У такий спосіб спробують суттєво скоротити рівень забруднення та шуму у центрі міста.

«Повітря в Стокгольмі вже спричиняє захворювання легень у немовлят та передчасну смерть у людей похилого віку. Нам потрібно усунути шкідливі вихлопні гази  — ось чому ми запроваджуємо найамбітнішу програму зі створення зони з низьким рівнем викидів», — пояснив ​​віцемер з питань транспорту Ларс Стромгрен.

Читати більше новин в Telegram

При цьому буде кілька винятків — у райони пускатимуть:

  • великі фургони з гібридними двигунами;
  • бензинові і дизельні карети швидкої допомоги та поліцейські автівки;
  • автомобілі, у яких пасажир чи водій мають інвалідність і це підтверджено наявним при собі документом.

Авто на бензині і дизелі: обмеження у Європі

Подібні бани для автівок на паливі вже запровадили кілька великих міст, але обмеження менш радикальні. Наприклад, у Парижі, Афінах і Мадриді заборонили в’їжджати у центр лише дизелям. 

А от у Лондоні діє система зборів. Якщо автівка, стандарту нижче, ніж  Euro 4 для бензинової чи Euro 6 для дизельної, в’їжджає у район Великий Лондон, водій повинен заплатити £12.5 ($15.4).

В Євросоюзі у червні-2022 ухвалили набір законодавчих пропозицій Fit for 55. Його мета — скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року.

Один з актів має повністю зупинити продукування CO2 легковими автівками та мікроавтобусами із двигунами внутрішнього згоряння. Фактично це означає повну заборону на продаж нових машин цього типу. Відмова відбуватиметься поступово: остаточно вивести їх з ринку планують до 2035 року.

Рішення обґрунтовують тим, що на дорожній транспорт припадає 30% усіх викидів парникових газів і майже дві третини нафти, що використовується в ЄС.

Скільки викидів вуглекислого газу припадає на автівки і мікроавтобуси. Інфографіка: Європейське агентство з охорони навколишнього середовища

Автовиробники підтримали ініціативу, але зазначили, що умови мають бути відображені у політиці ЄС:

  • доступність відновлюваних джерел енергії;
  • безперебійна мережа приватної та державної інфраструктури для підзарядки автомобілів;
  • доступ до сировини.

Раніше Заборона розповідала про план REPowerEU щодо відмови Європи від російських енергоносіїв. Він розрахований до 2030 року, а на його реалізацію потрібно близько €300 мільярдів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій