'
Читаєте зараз
В ЄС заборонили авто на бензині і дизелі

В ЄС заборонили авто на бензині і дизелі

Ilona Kivva
Автор:
  • На дорожній транспорт припадає 30% усіх викидів CO2 на території Євросоюзу. 
  • У червні було ухвалено пакет Fit for 55 з пропозиціями щодо скорочення викидів парникових газів.
  • Для автовиробників у зроблять доступнішими відновлювані джерела енергії та сировину для переходу на виробництво електрокарів.

У Європейському Союзі заборонили продаж після 2035 року легкових автівок та мікроавтобусів на бензині та дизельному паливі. І хоча в цілому всі сторони схвалюють тред, активісти наполягають, що дедлайн є занадто далеким.

Заборона розповідає про першу угоду у рамках масштабної кампанії щодо скорочення викидів парникових газів.


Перша угода Fit for 55: які умови для країн

Fit for 55 — це набір законодавчих пропозицій щодо скорочення викидів парникових газів у Європейському Союзі, який ухвалили у червні 2022 року. Планом хочуть зменшити викиди щонайменше на 55% до 2030 року, йдеться на офіційному сайті Євроради.

«Перша угода має повністю зупинити продукування CO2 легковими автівками та мікроавтобусами із двигунами внутрішнього згоряння, тобто на бензині та дизпаливі», — повідомили в комюніке. Фактично це означає повну заборону на продаж нових машин цього типу. Однак відмова відбуватиметься поступово: остаточно вивести їх з ринку планують до 2035 року.

У країнах-членкинях союзу вже діють доволі жорсткі заборони на користування автівками на дизпаливі. Наприклад, у Франції і Німеччині заборонено в’їжджати в центральну частину великих міст на таких машинах. Старші певного віку автівки (в основному це 2014-2015 рік, тобто машини, які не відповідають стандарту Євро-6) взагалі під забороною до продажу. Тому нововведення призведе до поступового зникнення цих автомобілів з європейських доріг і розширення ринку електрокарів.

Читати більше новин в Telegram

Рішення обґрунтовують тим, що на дорожній транспорт припадає 30% усіх викидів парникових газів і майже дві третини нафти, що використовується у об’єднанні.

Інфографіка: Європейське агентство з охорони навколишнього середовища

«Ми створюємо ясність для автомобільної промисловості та стимулюємо інновації та інвестиції для автовиробників. Крім того, купівля та водіння автомобілів з нульовим рівнем викидів стане дешевшою для споживачів», — заявив голландський євродепутат Ян Хуйтема.

Водночас у міжнародній природоохоронній організації Greenpeace рішення розкритикували.

«ЄС обирає довгу дорогу, і закінчиться вона катастрофою. Відмова до 2035 року від використання автомобілів, що працюють на паливі, — це недостатньо швидко: нові автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння мають бути заборонені не пізніше 2028 року», —  сказала очільниця кампанії по боротьбі із забрудненням від авто Лорелей Лімузен.

Автовиробники ж підтримали ініціативу, але зазначили, що умови мають бути відображені у політиці ЄС:

  • доступність відновлюваних джерел енергії;
  • безперебійна мережа приватної та державної інфраструктури для підзарядки автомобілів;
  • доступ до сировини.
Інфографіка: Єврокомісія

Раніше Заборона розповідала про план відмови Європи від російських енергоносіїв під назвою REPowerEU. Він розрахований до 2030 року, а на його реалізацію виділять близько €300 мільярдів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій