'
Читаєте зараз
У Сінгапурі скасують заборону на одностатевий секс

У Сінгапурі скасують заборону на одностатевий секс

Ilona Kivva
Автор:
  • У місті-державі сексуальні стосунки між партнерами однієї статі заборонені законом 377A. 
  • Документ не дозволяє будь-які прояви відносин між ЛГБТ навіть у кіно та на телебаченні.
  • Після тривалих дискусій у суспільстві одностатеві стосунки все ж легалізують, але шлюби залишаться під забороною.

Дискримінаційну норму, яка забороняє одностатевий секс, приберуть із законодавства Сінгапуру. Закону вже понад сто років: він бере свій початок ще з часів Британської імперії.

Заборона розповідає про революційне рішення уряду Сінгапуру. 


Влада Сінгапуру легалізує гомосексуальність

Закон про криміналізацію сексуальних стосунків між партнерами однієї статі почав діяти у країні ще у 19 столітті за часів правління Британської імперії. Він мав назву 377 і спочатку був запроваджений в Індії, пише BBC.

Британський уряд використовував індійський Кримінальний кодекс як основу для кодексів на інших територіях, які контролював, тому документ поширився і на інші колонії. Після здобуття незалежності в 1965 році влада Сінгапуру так і не скасувала норму.

Останніми роками закон активно не застосовувався, тому у місті-державі все ж розвинулася ЛГБТ-спільнота. Навіть почали працювати нічні гей-клуби, але будь-який контент, який вважається «пропагандою гомосексуалізму», заборонявся. Так, чимало телешоу та фільмів не транслювалися через сексуальні сцени між героями однієї статі.

Читати більше новин в Telegram

ЛГБТ-активісти давно вимагали скасування 377A (назва сінгапурської версії документа), стверджуючи, що закон закріплює соціальну стигматизацію та суперечить конституції Сінгапуру, яка забороняє будь-яку дискримінацію і, очевидно, врешті достукалися до влади. Прем’єр-міністр країни Лі Сянь Лун 21 серпня 2022 року заявив, що скандальну норму приберуть із законодавства. «Це правильна річ, і те, що більшість сінгапурців прийме. Тепер ЛГБТ краще сприймають. Скасування 377A приведе закон у відповідність із сучасними соціальними моделями, і я сподіваюся, що це полегшить життя геям Сінгапуру», — сказав очільник уряду країни.

Водночас уряд забезпечить кращий правовий захист визначення шлюбу як акту виключно між чоловіком і жінкою. Коаліція ЛГБТ-організацій країни висловила занепокоєння з приводу твердження, зазначивши, що це може посилити дискримінацію геїв та лесбійок у суспільстві.

Сінгапур — не перша азійська держава, яка відмовиться від колоніального дискримінаційного закону. У 2018 році Верховний суд Індії скасував закон №377, у 2019 році Тайвань та Таїланд схвалив законопроєкти, якими взагалі легалізували одностатеві шлюби. Норма продовжує існувати в багатьох країнах Африки та Океанії.

Раніше Заборона розповідала про ідею Кабміну України щодо альтернативи одностатевим шлюбам. Пропонують для початку запровадити цивільне партнерство. Каталізатором для такого рішення стала петиція на сайті Офісу президента.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій