Читаєте зараз
У Сполученому Королівстві почав діяти особливий закон для жінок

У Сполученому Королівстві почав діяти особливий закон для жінок

Ilona Kivva
Автор:
  • У Шотландії жінок забезпечуватимуть засобами гігієни на період менструації.
  • У рамках масштабної програми по всій країні відкриють понад тисячу пунктів видачі, також прокладки та тампони будуть у вільному доступі в освітніх закладах. 
  • Уряд країни створив спеціальний мобільний застосунок PickupMyPeriod, у якому можна знайти найближчий такий пункт.

В Шотландії з 15 серпня 2022 року почав діяти закон про право на вільний доступ до санітарно-гігієнічних виробів у громадських будівлях. Ухвалили його ще у 2020 році, але на фінансування та підготовку знадобився час.

Заборона розповідає про поки що унікальний закон, ухвалений у Великій Британії.

У Шотландії безплатно видаватимуть тампони і прокладки

Країна першою у світі забезпечуватиме жінок безкоштовними засобами особистої гігієни, пише Sky news. Так, 15 серпня 2022 року набув чинності спеціальний закон The Period Products, який передбачає, що всі аптеки, освітні заклади, міські та інші державні органи влади мають надати вільний доступ до прокладок та тампонів. Програма не націлена на якісь окремі категорії населення, наприклад, на малозабезпечних, а охоплює абсолютно всі верстви.

По всій країні відкриють понад тисячу пунктів із безплатними засобами жіночої гігієни, створено спеціальний мобільний застосунок PickupMyPeriod, у якому можна знайти найближчий такий пункт. Також уряд виділив кошти на освітній сайт для роботодавців, щоб заохочувати їх долучитися до державної програми.

«Це важливіше, ніж будь-коли. У той час, коли люди роблять важкий вибір через кризу вартості життя, ми не хочемо, щоб хтось опинився в такому становищі, коли не матиме доступу до гігієнічних продуктів. Ми пишаємося тим, що є першим національним урядом у світі, який вжив таких заходів», — сказала міністерка соціальної справедливості уряду Шотландії Шона Робісон.

Читати більше новин в Telegram

Законопроєкт одноголосно схвалили ще у 2020 році, але до 2022 влада узгоджувала фінансову частину та створювала конкретний план дій. Його ініціювала лейбористка Моніка Леннон. Вона просувала документ ще з 2016 року на хвилі руху Free Period Products. Громадська кампанія полягала у глобальній зміні публічного сприйняття менструації та припинення стигматизації жінок через природний біологічний процес.

Раніше Заборона розповідала про організації та ініціативи, що надають жінкам моральну, матеріальну, психологічну та медичну допомогу у скрутних обставинах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій