'
Читаєте зараз
У США готують новітню вбивцю мін на основі супермагніта

У США готують новітню вбивцю мін на основі супермагніта

Ilona Kivva
Автор:
  • Управління військово-морських досліджень США уклало контракт з компанією Textron Systems на $20.8 мільйонів. 
  • Майбутній пристрій можна буде встановлювати на будь-які військові судна, але максимально адаптованим він буде під сучасний катер MCM-USV.
  • Роботи мають бути завершені до березня-2026.

Комплекс з розмінування Next MAGNUSS буде створений на основі технологій останнього покоління. В основі магніт, який може працювати за дуже високих електричних струмах — знешкоджувати вкрай небезпечні магнітні міни. Призначений для їх виявлення генератор занурять під воду, це зробить пристрій в рази компактнішим за інші.

Заборона розповідає про розробку Textron Systems.


Система Next MAGNUSS: як працюватиме

Управління військово-морських досліджень США уклало контракт з компанією Textron Systems на $20.8 мільйонів для розробки протимінного пристрою Next MAGNUSS, пише Military Aerospace Electronics.

Система складатиметься високотемпературного надпровідного магніту та удосконаленого акустичного генератора. Встановити її у перспективі можна буде на будь-яке військове судно, але головною метою є адаптація до безпілотних надводних катерів MCM-USV.

Комплекс здійснюватиме пошук та знешкодження мін і доповнить інші системи корабля, які мають подібні функції. Ключовою перевагою MAGNUSS буде те, що він зможе працювати при дуже високих електричних струмах з майже нульовим опором.

Читати більше новин в Telegram

Така особливість дозволить знешкоджувати магнітні морські міни. Це різновид неконтактної підводної вибухівки, що приєднується до об’єкта підриву за допомогою магнітів. Корабель по суті є джерелом магнітного поля, яке змушує спеціальну електричну схему міни запустити її — вона спливає і вибухає поруч з кораблем. Через систему виявити і знешкодити її вкрай важко.

Акустичний генератор, призначений для виявлення вибухових пристроїв, буде нового покоління. Це теж плюс, адже зазвичай їх потрібно буксирувати за судном — цей підводний.

Textron Systems вже почала роботу над створенням. Вона має бути завершена до березня 2026 року. Чи буде пристрій доступний на експорт, поки невідомо.

Раніше Заборона розповідала про комплекси для розмінування M58 MICLIC і Minröjningsorm, які є на озброєнні українських захисників. Вони можуть не тільки знешкоджувати мінні поля, а й проривати оборону ворога.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій