У США хочуть створити літак-гігант: він буде навіть більшим за Мрію

Daniil Tsarevskyi
  • Використання великих лопатей на вітряних електростанціях може збільшити їх ефективність та прибутковість у кілька разів.
  • Для перевезення таких великих деталей не підходить наземний транспорт.
  • Стартап Radia хоче збудувати літак для перевезення великих лопатей до GigaWind.

Якщо літак WindRunner все ж таки буде збудованим, він буде найбільшим у світі. Розмах крил апарату має становити 79 м, що на 9 м менше ніж у Мрії, проте він буде довшим за неї на 20 метрів. Вантажний відсік буде настільки великим, що зможе вмістити одразу три олімпійські басейни.

Заборона розповідає про плани американського стартапу збудувати найбільший у світі літак.

Стартап Radia: суть ідеї

Стартап Radia зі штату Колорадо, США, збирається створити найбільший у світі літак. Необхідність у ньому може бути викликана зростанням популярності відновлювальних джерел енергії, пише CNN

Згідно з прогнозами, до 2050 року на наземну вітрову енергетику буде витрачено близько $10 трлн. Radia збираються залучити так званий GigaWind — перспективно найбільші у світі турбіни та лопаті, які виготовлятимуть їхні партнери. Але проблема в тому, що можливості наземного транспортування таких обʼєктів сильно обмежені.

Перспективний літак WindRunner. Фото: Radia

Якщо зараз лопаті турбін зазвичай мають довжину в 70 м, то GigaWind — це близько 104 метрів. У Radia хочуть перевозити їх і доставляти прямо до місця будівництва електростанцій, але для цього не підійде жоден існуючий літак у світі. Потенційно залучення таких деталей може збільшити потужність, як і прибутковість вітряків у два-три рази. 

Читати більше новин в Telegram

Radia заснував аерокосмічний інженер Массачусетського технологічного інституту та підприємець Марк Лундструм у 2016 році. Компанія стверджує, що до її команди входять колишні топменеджери Boeing, MIT (Massachusetts Institute of Technology), Rolls-Royce, а також Федерального авіаційного управління США (FAA). 

Літак WindRunner: характеристики

Radia хоче почати комерційні польоти вже у 2027 році, для цього необхідно швидко розбудувати надійний авіаційний флот, який би відповідав усім галузевим стандартам. Щоб цього досягнути, планується використовувати перевірені технології, які уже використовуються у літакобудуванні.

«Ми зосереджуємось на наявних технологіях і безпеці. Використовуватимемо, де це можливо, перевірені авіаційні матеріали, компоненти та технології виготовлення, які мають схвалення FAA, які вже знаходяться в масовому виробництві та є найменш ризикованими», — стверджують у стартапі.

Сам літак буде працювати з великих аеропортів, доставляючи деталі, куди потрібно. Так, він зможе сідати на звичайну ґрунтову або гравійну злітно-посадкову смугу довжиною 1800 метрів. У компанії стверджують, що так не можу жоден інший великий комерційний літак. Також заявлено, що WindRunner використовуватиме екологічне паливо, проте не уточнюється яке саме.

WindRunner матиме обʼєм вантажного відсіку в майже 8 000 кубометрів. Для порівняння, цього достатньо для розміщення трьох олімпійських басейнів. Літак матиме довжину у 108 м, а розмах крил має скласти 79 метрів.

Характеристики найбільших у світі літаків:

  • Ан-225 «Мрія»: довжина — 84 метри, розмах крил — 88 метрів. Створювався для перевезення космічного шатла «Буран», був літаком із найбільшою вантажністю у світі (знищений окупантами 27 лютого 2022 року);
Літак Мрія на злітно-посадковій смузі. Фото: Anronov Company
  • Stratolaunch: має найбільший розмах крил в історії — 117 м, з довжиною в 72 метри. Розробка фінансувалась співзасновником Microsoft Полом Алленом, який допомагає у запуску літаків із повітряним стартом;
Літак Stratoloucnh. Фото: Stratolounch
  • Airbus А380 або Superjumbo: найбільший пасажирський літак у світі. Має довжину в 73 метри та розмах крил у 79 метрів. Здатний перевозити до 800 пасажирів, літак створювався для наддалеких перевезень.

Раніше Заборона розповідала про розслідування щодо безпеки літаків компанії Boeing. Перевірки дотримання стандартів збірки можуть призвести до підвищення цін на квитки у Європі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій