Читаєте зараз
У США рекомендують робити четверте щеплення від COVID-19. А що в Україні?

У США рекомендують робити четверте щеплення від COVID-19. А що в Україні?

Yevhen Koziarin
Вакцинація проти ковід
  • Що таке ревакцинація.
  • В Україні експерти МОЗ визначили перелік осіб, яким рекомендують зробити третє щеплення від COVID-19.
  • Четверте щеплення в США рекомендують робити через півроку після третього.

Центр контролю та профілактики захворювань США оприлюднив рекомендації, згідно з якими окремі групи населення можуть отримати четверте щеплення проти коронавірусу. В Україні ж поки не йдеться про початок вакцинації третіми дозами препаратів, але вже є висновок органу при Міністерстві охорони здоров’я.

Заборона вивчила питання щодо додаткової вакцинації в США та Україні.


Третя доза вакцини проти ковіду в Україні

25 жовтня 2021 року Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики України рекомендувала Міністерству охорони здоров’я почати ревакцинацію проти коронавірусу окремих груп населення.

Рекомендується дозволити додаткову (третю дозу для дводозних схем вакцинації, друга доза — для однодозної схеми вакцинації) та ревакцинальну (бустерну) дози вакцини.

«Введення додаткової дози можливе щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини проти COVID-19. Оптимально ввести додаткову дозу в період до трьоїх місяців», — позначено у виводах експертів.

Читати більше новин в Telegram

Бустерну дозу рекомендовано вводити:

  • особам з імунодефіцитними станами або захворюваннями;
  • людям, які перебувають на імуносупресивній або імуномодулюючій терапії;
  • тим, хто отримував високі дози стероїдів;
  • кому це необхідно для подорожей;
  • особам віком понад 60 років, які були щеплені двома дозами вакцини на вірусній платформі (наприклад, CoronaVac).

«Для осіб, які віднесені до групи ризику за професійною ознакою (медичні працівники, працівники будинків інтернатного типу) рекомендуємо отримати ревакцинальну дозу щонайменше через шість місяців після первинної вакцинації проти COVID-19»,— зазначається в документі Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики України.

Рішення щодо запровадження цих рекомендації має прийняти МОЗ.

Коли і хто зможе робити четверте щеплення у США

У Центрі контролю та профілактики захворювань (ЦПЗ, CDC) 27 жовтня 2021 року повідомили, що дозволили робити четверте щеплення проти COVID-19. Його можна буде зробити вакциною Pfizer-BioNTech, Moderna або Janssen. Отримати дозу можна буде лише після повного курсу щеплення м-РНК вакцинами (Pfizer і Moderna).

У США рекомендують зробити четверте щеплення пацієнтам з ВІЛ/СНІДом, раком, спадковими хворобами, пов’язаними з імунітетом та тим, хто приймає імуносупресивні препарати. «Люди з помірним і важким імунодефіцитом віком від 18 років, які завершили курс щеплення мРНК-вакциною проти COVID-19 і отримали ще одну дозу мРНК-вакцини, можуть отримати бустерну дозу за 6 місяців після третьої вакцинації», — зазначили в ЦКЗ. Медики радять людям зі слабким імунітетом обговорити зі лікарями потребу у четвертому щепленні проти коронавірусу.

Раніше Заборона писала про вакцинацію дітей в США та ситуацію з коронавірусом серед українських дітей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій