Читаєте зараз
У США справу Трампа розглядатиме Верховний суд: в чому його звинувачують

У США справу Трампа розглядатиме Верховний суд: в чому його звинувачують

Tetiana Cherevko

Верховний суд США буде визначати, чи можна притягнути колишнього президента Дональда Трампа до відповідальності, тобто зняти з нього президентський імунітет. Справа стосується злочинів, які він вчинив під час свого президентства, пише BBC

Запит подав прокурор Джек Сміт, який контролює два кримінальні розслідування проти Трампа. Судовий процес над 45-им президентом США має пройти у березні 2024 року. Його звинувачують у спробі скасувати результати виборів у 2020-му. Проте його адвокати стверджують, що колишні президенти не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за дії, пов’язані з їх офіційними обов’язками.

Такий аргумент був відхилений суддею нижчого суду на початку грудня 2023 року. Трамп заявив, що буде оскаржувати це рішення. Запит Сміта до найвищого суду Америки був спробою обійти нижчі інстанції та уникнути будь-яких затримок у запланованому засіданні 4 березня.

«Апеляції Трампа могли б затримати судовий процес до березня 2024 року. Тоді існує можливість, що 45-ий президент повернеться до Білого дому, перш ніж його справа буде повністю вирішена. Це призведе до нового раунду правових ускладнень», — пояснили у виданні.

Останні опитування в США свідчать, що виборці віддають перевагу Дональду Трампу в питаннях економіки, імміграції, національної безпеки та ізраїльсько-палестинського конфлікту. Він випереджає Байдена за багатьма пунктами. Найбільший відрив у Неваді.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій