Читаєте зараз
У США закрили багаторічну гучну справу проти Mercedes: як так вийшло

У США закрили багаторічну гучну справу проти Mercedes: як так вийшло

Daniil Tsarevskyi
  • У вересні 2015 року Агенстство з охорони навколишнього середовища США звинуватило концерн Volkswagen у використанні ПЗ, яке підробляє результати викидів їх дизельних авто.
  • В результаті судових справ автовиробник сплатив 30 млрд штрафів.
  • Подібну справу в 2016 році відкрили проти Mercedes, але закрили в квітні 2024 року.

Причини, чому проти Mercedes закрили розслідування Міністерства юстиції поки не називаються. При цьому концерн уже дійшов мирової угоди з урядом США на суму в $1.5 млрд. Тоді автовиробник сплатив майже мільярд штрафів, а ще на пів мільярда провів ремонт, відшкодування та екологічне оновлення двигунів своїх автомобілів.

Заборона розповідає про один із найгучніших автомобільних скандалів у історії.

Дизельгейт: що за скандал

Агенстство з охорони навколишнього середовища США звинуватило компанію Volkswagen у встановленні програмного забезпечення в їхніх автомобілях з дизельними двигунами у вересні 2015 року. ПЗ мало занижати реальні показники викидів, щоб відповідати стандартам у Штатах. Виявилось, що автомобілі викидали в 40 разів більше газів, ніж було дозволено законодавством, пише The Guardian.

Приховані обʼєми викидів автомобілів по всьому світі дорівнювали сумарним викидам Сполученого Королівства (електростанції, машини, господарська діяльність  тощо). Загалом Volkswagen заплатив понад $30 млрд штрафів у справі про дизельгейт.

Виявилось, що спеціальне програмне забезпечення Volkswagen могло виявити, коли машина знаходиться на спеціальному стенді в тестових умовах. В цей момент машина переходила у більш екологічний режим роботи. Як тільки бортовий компʼютер отримував сигнал, що автомобіль знаходиться на звичайному покритті (асфальт, ґрунт тощо), двигун переходив у ефективний режим, коли кількість викидів збільшувалась.

Читати більше новин в Telegram

Схему було викрито, коли Міжнародна рада з екологічно чистого транспорту (ICCT) порівнювала VW Passat, VW Jetta та BMW X5 на викиди в умовах реальних маршрутів. Суттєва різниця в показниках машин Volkswagen та BMW змусила провести ще один тест, але вже на спеціальному стенді. Там усі машини однаково відмінно пройшли випробування.

Справа Mercedes: подробиці

Подібне розслідування через кілька місяців після звинувачень Volkswagen було розпочато і проти Mercedes-Benz. У квітні 2016 року в колективному позові концерн звинуватили в аналогічних махінаціях. 29 квітня 2024 року Міністерство юстиції США завершило розслідування, пише Forbes.

Станом на 30 квітня 2024 року  незрозуміло чому розслідування було завершено.

Концерн одразу заявив про безпідставність звинувачень, проте у 2020 році досяг мирової угоди з урядом США про виплату $1.5 млрд штрафів за шахрайство у показниках викидів, які нібито порушували закон Штатів про чисте повітря та закон Каліфорнії.

У скаргах стверджувалось, що Daimler, який виготовляє машини Mercedes, протягом 2009-2016 років виробив 250 000 дизельних авто, які мали вбудовані пристрої, що знижують кількість викидів у атмосферу під час тестів. Покарання також передбачало систему відкликання усіх автомобілів та їх ремонту. Також компанія зобовʼязалась виконати проєкти зі зменшення забруднення та оновити процедури внутрішнього аудиту.

«Викиди NOx від транспортних засобів відіграють ключову роль у виробленні приземного озону та негативно впливають на здоров’я людини. Дійсно, дослідження показали, що вдихання озону може спричинити пошкодження легеневої тканини у дітей і дорослих і може погіршити такі захворювання, як астма, емфізема та бронхіт. Цей забруднювач також пов’язують із захворюваннями серця», — йдеться у заяві міністерства Юстиції, яке коментувало угоду з Mercedes за 2020 рік.

Раніше Заборона розповідала про те, як у Польщі будуть боротись із пʼяними водіями. У заходу є кілька недоліків і вони стосуються покупців авто.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій