'
Читаєте зараз
У Wi-Fi з’явився конкурент: він у 100 разів швидший

У Wi-Fi з’явився конкурент: він у 100 разів швидший

Ilona Kivva
Автор:
  • IEEE — це міжнародна організація, яка робить протоколи для різних електронних систем, наприклад, для технологій бездротової передачі інтернету. Вона випустила стандарт для Li-Fi.
  • Light Fidelity — це новітній метод передачі цифрових даних, який замість радіохвиль використовує світло.
  • Для інтеграції у сучасні телефони він не підійде, але майбутній функціонал підтримуватимуть за допомогою спеціальних антен. Для ПК випустять флешки. 

Li-Fi не зможе повністю замінити вайфай, але витіснить його у багатьох сферах, наприклад, у домашньому застосуванні. Швидкість світла найбільша, а отже передача даних може досягати 224 ГБ/с, При цьому сигнал ловитиме навіть у тунелях, підвалах чи інших місцях, куди радіопотоки не проникають.

Заборона розповідає про технологію.

Light Fidelity: що це таке

Міжнародна організація IEEE, яка розробляє стандарти виробництва та застосування різноманітної електроніки та технологій, випустила протокол 802.11bb для Light Fidelity, або Li-Fi. Це технологія бездротової передачі даних, пише TechSpot.

Документ фактично є дозволом для різних технокомпаній створювати LiFi-пристрої, які будуть сумісні між собою, продавати їх і поступово створювати мережу нового способу підтримки безпровідного інтернету. Також прописана можливість працювати над методами інтеграції з Wireless Fidelity, або Wi-Fi. Тобто стандарт — це по суті набір критеріїв, яким мають відповідати прилади для Light Fidelity, а також правила їх застосування.

«802.11bb є важливою віхою для технології. Він визнає Li-Fi як додаткову та інтегровану технологію поряд із вже дуже успішним стандартом Wi-Fi. Це відкриває нові можливості для покращення зв’язку: від високошвидкісного безпечного доступу до інтернету вдома та в офісі до розширення досвіду наступного покоління на більш широких ринках, таких як XR і просторове обчислення», — пояснив директор відділу мережевої інфраструктури аналітичної фірми CCS Insights Річард Вебб.

Читати більше новин в Telegram

Wi-Fi та Li-Fi: різниця

Головна відмінність нової технології від Wireless Fidelity — це метод передач даних. Так, замість радіочастотних хвиль використовується світло. Через нього інформація проходить до спеціальних приймачів, які можуть виявляти фотони та розкодовувати її. Випромінювання відбувається шляхом мерехтіння, але воно високочастотне, тож абсолютно непомітне для людського ока.

Над технологією вже кілька років працює низка технокомпаній, серед яких PureLiFi, Fraunhofer HHI та Philips. Вони вже придумали, як інтегрувати систему так, щоб стельові світильники в офісах та будинках могли вловлювати Інтернет. Fraunhofer HHI також працює над способом інтеграції технології у транспортну мережу (контроль за світлофорами, камерами, вуличними ліхтарями тощо).

У Li-Fi кілька суттєвих переваг над вайфаєм:

  • передача даних буде у 100 разів швидшою і досягати 224 ГБ/с;
  • може підтримувати потужний сигнал там, де інші бездротові технології зазвичай не працюють, наприклад, усередині тунелів;
  • не проникає через непрозорі об’єкти, запобігаючи відстеженню чи перехопленню мереж, отже є безпечнішим. 

При цьому повністю витіснити Wi-Fi система не зможе, адже вона вимагає виключно прямої видимості між світлом і приймачем. Це обмежує потенційний радіус дії мережі Li-Fi.  Крім того, для використання потрібні інші приймачі, ніж ті, які постачальники вже пропонують клієнтам і виробникам для Wi-Fi, що додає технічного безладу. Над останньою проблемою працює PureLiFi. Компанія пропонує продавати світлові антени для майбутніх смартфонів, але вони мають підтримувати цю технологію. Для ПК зроблять USB-приймачі (як флешки, які колись були для вайфаю).

Раніше Заборона розповідала про негативні наслідки сплесків енергії на Сонці. У разі потужного вибуху у світі може повністю вимкнутися інтернет або навіть світло.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій