'
Читаєте зараз
У ЄС схвалили нову COVID-вакцину: вона адаптована проти Кракена

У ЄС схвалили нову COVID-вакцину: вона адаптована проти Кракена

Ilona Kivva
Автор:

У Європейському Союзі дозволили використовувати нову вакцину, розроблену компанією BioNTech-Pfizer. Вона, як і решта, підходить для убезпечення від коронавірусу загалом, але водночас адаптована для протидії штаму XBB.1.5 (Кракен). Це третя адаптація вакцини для відповіді на нові варіанти ковіду, повідомили на сайті Єврокомісії.

Вакцина дозволена для дорослих, дітей та немовлят старше 6 місяців. Робиться тільки одне щеплення. Його можуть зробити навіть у разі, якщо вже були пройдені якісь курси вакцинації (за рекомендацією лікаря).

Комісія дозволила цю адаптовану вакцину за прискореною процедурою, щоб держави могли підготуватися до осінньо-зимових кампаній вакцинації.

XBB.1.5 — це субваріант Омікрону, найпоширенішого штаму коронавірусної хвороби, який виник наприкінці 2021 року. Кракен все ще вивчають, тому наслідки для організму та навіть точні симптоми поки невідомі. Більшість науковців притримуються думки, що ознаки подібні до тих, які викликають попередні субштами Omicron, тобто такі ж як і при ГРВІ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій