'
Читаєте зараз
Бельгія першою у світі ввела обмеження через спалах

Бельгія першою у світі ввела обмеження через спалах

Ilona Kivva
Автор:
  • У Бельгії після чотирьох випадків зараження мавпячою віспою ввели карантин.
  • Голова МОЗ країни заявив, що поки хвороба виявлена в групі геїв, але це обумовлено, що вони знаходилися в одній компанії.
  • Симптомами віспи мавп є лихоманка, висипи на тілі, біль у м’язах та головний біль. 

Бельгія стала першою країною в світі, яка запровадила обов’язковий карантин для хворих на мавпячу віспу. Самоізоляція має тривати 21 день, але може бути продовжена, якщо симптоми у інфікованого за цей час не зникнуть.

Заборона розповідає про поширення мавпячої віспи у Бельгії.


Мавпяча віспа у Бельгії

Бельгійський інститут тропічної медицини заявив, що ризик більшого спалаху мавпячої віспи (Variola vimus) в країні низький, але з 20 травня 2022 року в країні ввели обов’язковий карантин для хворих на віспу мавп, повідомляє Politico. Хворі повинні перебувати в ізоляції, поки не зникнуть характерні висипання. Термін самоізоляції складає 21 день, однак може бути довшим.

Контактним особам ізолюватися не потрібно, але варто уважно стежити, чи не з’являються симптоми, особливо людям з груп підвищеного ризику:

  • сусіди по кімнаті;
  • сексуальні партнери;
  • люди, які були в тісному контакті з хворим;
  • медичні працівники, які доглядали за пацієнтом;
  • люди зі зниженим імунітетом;
  • вагітні жінки;
  • діти.

За даними очільника Національної довідкової лабораторії з COVID-19 у Бельгії Еммануеля Андре, троє людей були інфіковані на травневому фестивалі в Антверпені.

Читати більше новин в Telegram

Міністр охорони здоров’я Бельгії Франк Ванденбруке заявив, що вірус у країні поки циркулює серед чоловіків, які мають секс з чоловіками, тому серед цієї групи людей проводять інформаційну кампанію. «Це не має нічого спільного з тим, що ви гомосексуаліст або гетеросексуал. Але ми знаємо, що зараз — переважно, але не виключно — вірус поширюється у цій групі. Тому всі також повинні бути попередженими», — каже Ванденбруке.

Віспа мавп: симптоми хвороби

Мавпяча віспа — це захворювання, яке належить до тієї ж родини, що й натуральна віспа. При цьому мавпяча віспа набагато менш смертельна (середній рівень смертності близько 4%). Симптоми включають горбисті висипання, лихоманку, біль у м’язах та головний біль. 

Зазвичай хвороба циркулює в Західній та Центральній Африці, тому вчені та лікарі стурбовані незвичайним поширенням цього виду віспи у Європі та США.

За даним Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 21 травня було зафіксовано 92 підтверджених випадки у 12 різних країнах, а також 28 підозр на хворобу. Випадки віспи мавп підтверджені у Великобританії, Португалії, Швеції, Італії, Іспанії, Франції, Бельгії, Німеччини, США, Канаді та Австралії.

Раніше Заборона розповідала про штами коронавірусу, виявлені у кажанів у Лаосі. Це відкриття надало ваги теорії про тваринне походження COVID-19.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій