'
Читаєте зараз
В Європі у липні стався спалах коронавірусу: ВООЗ придумала план порятунку

В Європі у липні стався спалах коронавірусу: ВООЗ придумала план порятунку

Ilona Kivva
Автор:
 • Субваріанти штаму Омікрон BA.2 і BA.5 спричинили збільшення випадків COVID-19 у європейському регіоні.
 • Ці підваріанти вірусу поширюються ще швидше, ніж інші відомі штами. 
 • У основній зоні ризику люди похилого віку.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) представила план стримування коронавірусу у Європі на період осені та зими 2022 року. Серед пунктів — посилення рівня вакцинації населення та повернення маскового режиму у країнах регіону.

Заборона розповідає про план ВООЗ.


У WHO назвали стратегію боротьби з Omicron на осінь-зиму 2022 року

У Європі від початку липня 2022 року спостерігається збільшення кількості госпіталізацій, пов’язаних із коронавірусною хворобою, заявив голова європейського відділу Всесвітньої організації охорони здоров’я Ганс Клюге. 

«Ми перебуваємо в ситуації, подібній до минулого літа [2021 року] — тільки цього разу хвиля COVID-19 прогресує завдяки сувбаріантам штаму Omicron, зокрема BA.2 і BA.5, причому кожна підлінія демонструє явні переваги передавання перед тими штамами, що циркулювали раніше. Кількість нових випадків зараження лише збільшуватиметься в осінні та зимові місяці», — сказав він.

За даними ВООЗ, від червня 2022 року у європейському регіоні спостерігається потроєння нових випадків COVID-19. Так, тільки за період з 11 по 17 липня було зареєстровано близько 3 мільйонів випадків, що становить майже половину всіх нових заражень у світі. При цьому зростає рівень інфікування серед старших вікових груп.

Читати більше новин в Telegram

Європейський відділ ВООЗ розробив осінньо-зимову стратегію щодо стримування COVID-19 та інших респіраторних вірусів і закликав країни діяти негайно.

Топ-5 кроків порятунку Європи:

 1. збільшення рівня вакцинації в цілому;
 2. введення другої бустерної дози дітям від 5 років і старше з ослабленим імунітетом, а також людям, які тісно контактували з ними;
 3. повернення маскового режиму у приміщеннях і транспорті;
 4. регулярне провітрювання кабінетів у школах і офісах;
 5. застосування строгих запобіжних протоколів для тих, хто має ризик важкого перенесення коронавірусу.

Щоб усі ці кроки спрацювали, країни також мають подбати про:

 • збільшення потужностей лабораторій для забезпечення швидкого і точного діагностування COVID-19;
 • відстеження контактів і карантин для груп високого ризику;
 • посилення інформаційної кампанії щодо заходів захисту, включаючи респіраторну гігієну, носіння масок, вентиляцію, миття рук і вакцинацію;
 • посилення інфекційного контролю в усіх закладах охорони здоров’я.

«Повторні зараження SARS-CoV-2 відбуваються через продовження еволюції вірусу, і кожне нове зараження може призвести до тривалого перебігу хвороби. Треба діяти і підготуватися до наступних місяців. Південна півкуля, де зараз зима, переживає дуже активний сезон грипу, який разом із COVID-19 створює постійне навантаження на системи охорони здоров’я. Ми, ймовірно, побачимо подібний сценарій у північній півкулі восени та наприкінці зими», — підкреслив Клюге.

Раніше Заборона розповідала про три можливі сценарії розвитку коронавірусу у майбутньому за прогнозами ВООЗ. За одним з них,

з’являться нові дуже заразні варіанти COVID-19, а вакцини стануть менш ефективними.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій