'
Читаєте зараз
У заторі «швидкі» з пораненими дітьми. Під Василівкою окупанти заблокували евакуацію з Маріуполя

У заторі «швидкі» з пораненими дітьми. Під Василівкою окупанти заблокували евакуацію з Маріуполя

Markiian Oliiarnyk
Евакуація з Маріуполя
  • Біля Василівки, що у Запорізькій області, російські війська заблокували рух колони біженців з Маріуполя.
  • У заторі без їжі та води застрягли автобуси з евакуйованими людьми та «швидкі» з пораненими дітьми.
  • Українська сторона веде переговори з окупантами про відновлення руху.

26 березня 2022 року російські загарбники перекрили рух евакуаційної колони поблизу містечка Василівка у напрямку Запоріжжя. Заблокованими на дорозі опинилися кілька тисяч людей, що вибралися з оточеного Маріуполя та захопленого Бердянська. Серед десятків автобусів та автомобілів у заторі стоять карети швидкої допомоги з пораненими дітьми. У них немає ані їжі, ані води.

Заборона розповідає про блокування окупантами евакуаційної колони маріупольців на шляху до Запоріжжя.


Блокада евакуаційної колони під Василівкою: 26 березня

Поблизу Василівки, що у Запорізькій області, окупанти утворили багатокілометровий затор з автівок з біженцями з Маріуполя та евакуаційних автобусів з Бердянська, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«У черзі стоять і карети швидких із пораненими дітьми на борту. Окупанти роблять поглиблений огляд тих, хто перетинає їхній блокпост, і створюють перешкоди для швидкого руху колони. Українська сторона веде непрості переговори з представниками РФ стосовно необхідності якнайшвидше нормалізувати пропуск», — розказав очільник Донецької ОВА.

За інформацією кореспондентки Заборони з місця подій, під Василівкою окупанти заблокували близько 40 автобусів, кілька карет швидкої допомоги, у яких перевозять поранених дітей, та чимало легкових авто. Загалом в очікуванні пропуску у заторі стоять кілька тисяч людей. Більшість з них евакуювалися з Маріуполя, провели ніч у Бердянську в автобусах, щоб продовжити рух до Запоріжжя. Води та їжі у них немає.

Читати більше новин в Telegram

Станом на вечір 26 березня, близько 3500 маріупольців на 48 автобусах, які були заблоковані на трасі російськими окупантами, змогли вибратися із затору і прямують до Запоріжжя, проінформував Павло Кириленко.

«Їх вдалося евакуювати попри те, що російська сторона так і не пустила колону автобусів у сам Бердянськ, а потім блокувала її пересування – зокрема, поблизу Василівки. Щоб виїхати з території, яку тимчасово контролюють російські окупанти, на вільну територію України, люди пішки вийшли на трасу, де понад добу стояла евакуаційна колона. За кілька хвилин усі 48 автобусів повністю заповнилися», — зазначив очільник ОВА.

Він додав, що перші автобуси уже прибули до місця призначення. У Запоріжжі на маріупольців чекає медична допомога, а також їжа і прихисток.За даними міністерки з питань реінтеграції ТОТ України Ірини Верещук, маріупольці, які направляються до Запоріжжя власним транспортом, продовжують стояти на блокпості під Василівкою.

Раніше Заборона розповідала про масове викрадення окупантами людей з Маріуполя. Рашисти перевозять маріупольців до РФ, щоб використати їх у якості заручників для політичного тиску.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій