'
Читаєте зараз
Масове викрадення людей з Маріуполя: МЗС України вимагає покарання

Масове викрадення людей з Маріуполя: МЗС України вимагає покарання

Iryna Troian
Автор:
  • Рашисти незаконно вивозять жителів Маріуполя в Росію, аби використати їх як заручників для політичного тиску.
  • В людей відбирають паспорти та інші документи, що посвідчують особу.
  • МЗС України закликало світових лідерів ухвалити нові жорсткі санкції проти Російської Федерації.

Рашисти вже вивезли до фільтраційних таборів 6 000 жителів Маріуполя. Під загрозою фактичного викрадення опинилися ще 15 000 мешканців міста. Такі дії є грубим порушенням норм гуманітарного права, тому Україна вимагає нових санкцій проти Росії.

Заборона розповідає про заяву Міністерства закордонних справ України щодо викрадення мирних людей з Маріуполя.


Маріупольців увозять в полон в Росію: позиція МЗС

Вцілілих жителів Маріуполя рашисти намагаються примусово вивезти на територію РФ. Такі дії Росії є грубим порушенням законів і звичаїв ведення війни, норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевських конвенцій 1949 року та Додаткового протоколу І до Женевських конвенцій.

«Ми закликаємо світових лідерів, які сьогодні [24 березня 2022 року] зібралися в Брюсселі на саміті НАТО, Групи семи та ЄС, вжити термінових заходів, аби врятувати життя мешканців Маріуполя та інших українських міст, які опинилися в негуманній облозі російської армії», — йдеться у заяві МЗС України.

Відомство закликало міжнародну спільноту ухвалити нові жорсткі санкції проти РФ, аби «зупинити її смертоносну воєнну машину», а також припинити будь-які бізнес-зв’язки з російськими компаніями.

Читати більше новин в Telegram

Загалом в Маріуполі в особливій небезпеці опинилися 15 000 мешканців Лівобережного району, яких російські окупанти силоміць змушують виїхати на російську територію. У людей забирають паспорти та інші документи, які посвідчують особу. За попередніми даними, російська армія вже депортувала близько 6000 маріупольців до фільтраційних таборів в РФ, аби використати їх як заручників для політичного тиску на українську владу.

Раніше Заборона розповідала про блокування Росією виїзду з тимчасово окупованого Криму, щоб завадити масовій втечі колаборантів та російських громадян.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій