'
Читаєте зараз
Участь Білорусі у війні не допоможе РФ: військові аналітики пояснили нюанси

Участь Білорусі у війні не допоможе РФ: військові аналітики пояснили нюанси

Ilona Kivva
Автор:
  • З території Республіки Білорусь 24 лютого 2022 року розпочався наступ РФ на північ України, однак прямої участі у вторгненні війська країни не взяли.
  • Спроби Росії таки втягнути державу у бойові дії має дві мети: посилення контролю над РБ та відволікти частину українських сил зі сходу.
  • Через великі матеріально-технічні втрати, спрямовані на підтримку РФ, війська країни зможуть максимум ненадовго відтягнути малі сили ЗСУ.

Білорусь за період повномасштабного вторгнення передала Російській Федерації велику кількість свого збройного арсеналу. Це суттєво ослабило військові потужності країни та унеможливило будь-який успіх у разі вступу у війну.

Заборона розповідає про перспективи вступу у війну РБ.

Білорусь втратила бойові потужності через Росію — ISW

Підтримка режимом Олександра Лукашенка російського вторгнення в Україну зробила Білорусь співучасником війни. Так, наступ на Київ відбувався з білоруської території. Також у країні періодично дислокуються російські бойові винищувачі та бомбардувальники РФ різних типів. Однак взяти безпосередню участь у війні РБ навряд чи зможе, вважають у Інституті вивчення війни (ISW).

«Надзвичайно малоймовірно, що Республіка Білорусь вторгнеться в Україну в осяжному майбутньому. Крім того, білоруське втручання в Україну не зможе зробити більше, ніж тимчасово відтягнути українські сухопутні сили від інших частин театру бойових дій, враховуючи вкрай обмежену ефективну бойову потужність у розпорядженні Мінська», — пояснили військові аналітики.

Країна з 24 лютого 2022 року, за даними моніторингової групи «Беларускі Гаюн» передала армії держави-агресорки:

Читати більше новин в Telegram
  • 98 танків Т-72, що становить приблизно 18% білоруських активних бойових танків;
  • 60 БМП-2.

Також протягом жовтня та листопада 2022 року країна почала постачати артилерійські боєприпаси калібру 122 і 152 мм.

Ці поставки суттєво ослабили військові потужності Білорусі, що фактично унеможливило проведення будь-яких власних військових операцій.

«Деградація російської армії через нищівні втрати в Україні також перешкоджала б розгортанню білоруських механізованих сил для боротьби разом з російськими військами. Білоруським військам, ймовірно, доведеться діяти разом із погано навченим мобілізованим російським персоналом, якщо вони вступлять у війну в Україні. Результати формування та використання таких об’єднаних підрозділів у бою, ймовірно, будуть поганими», — зазначають військові аналітики.

Навіщо РФ втягує Білорусь у війну

Спроби Росії таки втягнути державу у бойові дії, на думку експертів, має дві мети:

  • посилити контроль над Білоруссю;
  • відтягнути частину українських сил від інших зон бойових дій, наприклад, з Донеччини чи Херсонщини.

«Зусилля Кремля чинити тиск на Білорусь, щоб вона підтримала російську наступальну кампанію в Україні, є частиною довгострокових зусиль із зміцнення подальшого контролю над Білоруссю. Кремль вже посилив тиск на Олександра Лукашенка з метою офіційного оформлення інтеграції Білорусі в Союзну державу після протестів 2020 і 2021 років. Тепер він намагається посилити свій вплив на безпеку країни, щоб та підтримала вторгнення в Україну», — вважають у ISW.

Однак навіть якщо РФ таки вдасться втягнути країну у бойові дії, через втрати у військовій техніці та невелику кількість регулярної армії, Білорусі вдасться максимум тимчасово відволікти живу силу та техніку ЗСУ з нинішньої лінії фронту.

«Російський чи білоруський наступ з боку Білорусі не зможе перерізати українські матеріально-технічні лінії на захід, не проникнувши глибше в Україну, ніж російські війська під час битви за Київ, коли російські війська були найсильнішими. Білоруське вторгнення не зможе здійснити такий порив, тому у найгіршому розкладі відверне українські війська від поточної лінії фронту на сході України», — резюмували у Інституті вивчення війни.

Раніше Заборона розповідала про тактику ЗСУ, яка може зруйнувати підступну стратегію РФ по знищенню критичної інфраструктури України

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій