Угорщина підтримає нафтове ембарго: названо умови
- Європейський союз готується ввести повну заборону на експорт чорного золота з території Росії.
- Швидко ухвалити принципове рішення не дає Угорщина, яка чекає гарантій, що її вимоги будуть виконані.
- ЄС запропонував компромісні рішення, які можуть увійти в змінений шостий пакет санкцій.
Угорщина погодиться заблокувати імпорт російської нафти до Європейського союзу за двох умов. Так, по-перше, країну мають звільнити від виконання нафтових санкцій протягом п’яти років. По-друге, ЄС направить мільярди євро на трансформацію енергетичної системи країни.
Заборона розповідає про торги Будапешту з Європейським союзом через санкційну політику щодо країни-агресорки.
Відмова від нафти з Росії: пропозиції ЄС
Європейський союз перегляне пункт щодо заборони російської нафти у шостому санкційному пакеті, аби зменшити тиск на країни, які найбільше залежать від поставок з Росії.
Так, Угорщині та Словаччині пропонують звільнення від виконання ембарго на ще один додатковий рік, тобто до кінця 2024 року. Окрім того, звільнення надається також Чеській Республіці, але до червня 2024 року. Цей термін може бути скорочено, якщо Трансальпійський трубопровід (TAL) запуститься вчасно.
«TAL вирішив би наші проблеми. Це також найпростіший варіант, тому що нам не потрібно будувати жодного додаткового управління, цього було б достатньо, щоб розширити потужності. Однак для цього потрібна готовність нарощувати потужності від країн, які беруть участь у трубопроводі TAL, тобто Італії, Австрії та Німеччини», — повідомив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.
Читати більше новин в TelegramЗа даними Bloomberg, усі інші країни-члени ЄС поступово припинятимуть імпорт до кінця 2022 року, як було запропоновано спочатку. При цьому імпорт сирої нафти має бути припинений впродовж шість місяців, а нафтопродуктів — впродовж восьми місяців.
Санкції в обмін на гроші: Орбан запропонував рішення
Відмова Угорщини від нафти до 2023 року є неприйнятною і рівноцінною «ядерній бомбі», скинутій на економіку країни, заявив прем’єр-міністр Віктор Орбан.
Він пропонує звільнити країну від виконання вимог щодо ембарго на п’ять років, а не півтора, як зазначено у початковій пропозиції ЄС. Окрім того, гроші на трансформацію енергосистеми він хоче взяти з угорської частки у пандемійному фонді ЄС. Там лежить €7.2 млрд (близько 2.7 трлн форинтів за курсом на 6.05.2022), які Єврокомісія заблокувала через побоювання щодо хабарництва.
«Варто подумати, чи є сенс такою дорогою вартістю робити трансформацію, яка спрацює лише через чотири-п’ять років. Боротьба, яку я зараз веду, — це боротьба за захист скорочення накладних витрат для Угорщини. Потрібні роки і сотні мільярдів форинтів, щоб замінити російську нафту іншим типом, і тисячі мільярдів, щоб інвестувати в перетворення угорської енергетичної системи», — пояснив політик в інтерв’ю Hirado.
Раніше Заборона розповідала про перемогу політичної партії Віктора Орбана на парламентських виборах в Угорщині у квітні 2022 року, а також про його перепалку з президентом України Володимиром Зеленським.
Читати більше новин в Telegram