'
Читаєте зараз
Українські депутати хочуть ввести цензуру в інтернеті. Активісти проти

Українські депутати хочуть ввести цензуру в інтернеті. Активісти проти

Сергій Сурепін

Коаліція «За вільний Інтернет» просить ініціаторів відкликати Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору» № 9275, а народних депутатів – не підтримувати законопроект. Підписанти вважають, що «під прикриттям боротьби з російською пропагандою» документ введе в Україні цензуру. Про це повідомила Ірина Чулівська, голова ГО «Лабораторія цифрової безпеки» та координаторка коаліції «За вільний Інтернет».

Що сталось

7 листопада 2018 року народні депутати Іван Вінник, Оксана Білозір, Олена Матузко, Тетяна Чорновол та інші зареєстрували в парламенті Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору» № 9275. Документ пропонує надати Верховній Раді України виняткове право виносити на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій до засобів масової інформації, мовників, телерадіоорганізацій та інших суб’єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, їх засновників, вигодоодержувачів, які є резидентами України.

Що вважає коаліція

Коаліція зауважує, що Закон України «Про санкції» допускає застосування спеціальних заходів до громадян України лише якщо вони здійснюють терористичну діяльність. Зважаючи на це, йдеться в заяві, автори законопроекту запропонували вважати елементом тероризму надання «інформаційної підтримки терористичним організаціям, незаконним збройним формуванням, іншим суб’єктам, які здійснюють, беруть участь чи сприяють терористичній діяльності, окупації території України, збройній агресії проти України». Така підтримка, йдеться в заяві, може полягати у створенні або поширенні інформації, що підтримує, пропагує, популяризує, чи позитивно їх висвітлює.

Читати більше новин в Telegram

Водночас Коаліція зауважує, що застосування Закону України «Про санкції» для обмеження діяльності ЗМІ суперечить статті 34 Конституції України, відповідно до якої обмеження свободи вираження поглядів має регулюватися виключно законом (не рішеннями РНБО чи Указами Президента, які вводять їх в дію). Коаліція зауважує, що українське законодавство вже передбачає законні механізми реагування на заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, пропаганди війни, дискримінації чи іншого незаконного контенту в українських засобах масової інформації, визначені, зокрема, Кримінальним кодексом України та Законом України «Про телебачення і радіомовлення».

 

Читайте також:

Роскомнагляд по-українськи. В Україні хочуть ввести інтернет-цензуру

Хакери створили фейковий сайт НАЗК. Його заблокували завдяки активістці

5 загроз інтернет-свободі в Україні: Дослідження

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій