Україна і Польща побудують спільну трубу для транспортування олій
- Олійний трубопровід має частково розблокувати український експорт та підвищити продовольчу безпеку у країнах, що розвиваються.
- Меморандум між Україною та Польщею про реалізацію проєкту буде укладений на три роки з автоматичним продовженням.
- Спільна робоча група має визначити маршрут прокладання труби та його технічні параметри.
Київ та Варшава розроблять проєкт будівництва трубопроводу для транспортування рослинних олій з України до порту Гданська. Раніше 90% цієї продукції доставлялися морським шляхом через чорноморські порти, через повномасштабне вторгнення Росії Україні довелося шукати альтернативні рішення.
Заборона розповідає про масштабний українсько-польський проєкт.
Трубопровід з України до Гданська: деталі проєкту
Рада міністрів Польщі 30 серпня 2022 року схвалила укладення меморандуму між Києвом та Варшавою щодо будівництва транскордонного трубопроводу для транспортування українських олій, пише WNP. Труба завантажуватиметься товаром в Україні, а його розвантаження здійснюватиметься на терміналі у порту Гданська, який також планують побудувати.
«Реалізація меморандуму сприятиме частковому розблокуванню українського експорту та підвищенню продовольчої безпеки в країнах, що розвиваються, яким загрожує голод. А отже, це має зменшити міграційний тиск до Європи», — йдеться в заяві канцелярії польського прем’єр-міністра.
Читати більше новин в TelegramМеморандум буде укладено на три роки з автоматичним продовженням на наступні трирічні періоди. Його дію можна буде припинити, але не пізніше ніж за пів року до закінчення наступного періоду.
Обидві країни створять робочу групу, яка представить інформацію щодо орієнтовних технічних параметрів, вартості та умов реалізації проєкту, а також можливих варіантів прокладання маршруту трубопроводу. Якою буде пропускна здатність труби, наразі невідомо. Також не повідомляється, скільки Варшава буде отримувати за транзит.
Україна є значним світовим виробником і експортером зернових і рослинних олій. До початку війни понад 90% цієї продукції експортувалося через порти, розташовані на Чорному морі.
Раніше Заборона розповідала про глобальні кліматичні зміни, які найбільше позначаться на сільському господарстві України і призведуть до падіння врожайності традиційних культур.
Читати більше новин в Telegram