Україна має повне право жахнути по Кримському мосту — генерал США
- Міст через Керченську протоку Україна цілком може пошкодити або взагалі зруйнувати американськими протикорабельними ракетами Harpoon.
- Це буде адекватною відповіддю на агресію РФ у Чорному морі, зокрема щодо затягування блокади українських портів.
- Окупанти бояться ударів з боку України, тож уже готують контрзаходи уздовж споруди і стверджують, що знищили Harpoons.
Кримський міст, що з’єднує материкову Росію з тимчасово окупованих українським півостровом, є повністю законною ціллю для ураження Україною. Київ має повне право віддавати такий наказ у відповідь на ескалацію Кремлем ситуації у чорноморському регіоні. Головна мета — знищити важливий транспортний шлях, існування якого становить безпосередню загрозу національній безпеці та життю громадян України.
Заборона розповідає про позицію американського генерала Філіпа Брідлава щодо можливих ударів українських ВМС по стратегічній транспортній споруді РФ.
Агресія РФ у Чорному морі: як Україна може відповісти
Військомо-морські сили України можуть завдати удару по мосту через Керченську протоку у разі ескалації Росії у морі. На думку колишнього Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО у Європі (2013-2016) генерала Філіпа Брідлава, Україна має повне право у цій війні, пише Express.
«Кримський міст є законною ціллю. Мене зовсім не дивує, що росіяни так стурбовані його долею. Для них це неймовірно важливо. Тепер, коли Захід надав Україні [дозвукові, морські крилаті] ракети Harpoon, я думаю, у росіян є всі підстави хвилюватися щодо того, що Україна може атакувати міст», — заявив американський воєначальник.
Приводом для удару може стати, наприклад, затоплення росіянами українських кораблів із зерном або затягування блокади чорноморських портів. При чому споруду, що з’єднує материкову Росію з півостровом, можна як вивести з ладу на деякий час, так і повністю зруйнувати, якщо здійснити масований ракетний удар по слабких опорах мосту. А такою інформацією Україна володіє, оскільки ще у середині червня Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило повну технічну документацію щодо будівництва об’єкта.
Читати більше новин в TelegramЗ усім тим, серед українських партнерів точиться дискусія, чи правильно Україні вдаватися до таких агресивних дій і чи підтримувати їх країнам Заходу у разі застосування. «Я не можу зрозуміти цього аргументу. Росія вторглася і здійснює свої атаки не лише з окупованих територій України, але й зі своєї території, а також Білорусі, окупованого Криму та Чорного моря, і вбила десятки тисяч людей. Тож нам не варто турбуватися про те, що Україна може бути трохи войовничішою у своєму підході до цілей в тилу Росії. Це все одно, що просити Роджера Федерера грати в теніс із зав’язаною за спиною рукою, постійно отримуючи подачу», — пояснив генерал Філіп Брідслав.
Як пише Express, росіяни й справді бояться ударів по багатомільярдному мосту, тож уже готуються до можливого нападу, розставляють пастки для ракет, вживають контрзаходів тощо.
Раніше Заборона розповідала про те, як росіяни використовують окупований Крим як табір для полонених українських захисників та цивільних кримських татар та українців, що не скорилися ворогу.
Читати більше новин в Telegram