'
Читаєте зараз
Росія використовує Крим як табір для військових та кримських татар

Росія використовує Крим як табір для військових та кримських татар

Ilona Kivva
Автор:
  • Окупанти тримають у СІЗО та території окупованого Криму полонених бійців тероборони.
  • Під фільтрацію тут попадають українці, які намагаються виїхати з окупації через півострів у треті країни. Бо іншого шляху немає.
  • Крим ще є транзитним пунктом для вивезення до РФ викрадених в Україні дітей-сиріт.

Російська Федерація використовує окупований Крим у якості табору для полонених українських воїнів та викрадених цивільних. Один з прикладів: з Херсонщини вивозять кримських татар, яких звинувачують у членстві в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана.

Заборона розповідає про утримання Росією українців у таборах на території півострова.


Табори в Криму: деталі

Крим став спецтериторією для утримання українців, викрадених на інших тимчасово окупованих територіях і у зонах активних бойових дій. Це цивільні, серед яких діти, військовополонені, колишні військовослужбовці та держслужбовці, розповіла представниця президента України в АР Крим та Севастополі Таміла Ташева.

«Ми не можемо стверджувати, що вивезення саме до окупованого Криму є масовим. Але такі випадки нам відомі. Причини переміщення можуть бути суто логістичні. Військовополонені переважно знаходяться або в місцях позбавлення волі, або в лікарнях», — каже чиновниця.

Зокрема, потрапляють полонені бійці ТрО, які не встигли виїхати з новоокупованих територій після приходу російських військ. Масово вивозять і викрадених мирних жителів Херсонщини, серед яких кримські татари. Місця утримання цивільних є у Сімферополі та Севастополі. За даними Ташевої, кримських татар звинувачують у членстві в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана. У базі представництва зафіксовано щонайменше 11 справ ув’язнених кримських татар. Четверо з них були затримані окупантами у Херсонській області після початку повномасштабного вторгнення.

Читати більше новин в Telegram

«Усі контрольно-пропускні пункти знаходяться під контролем ФСБ, які здійснюють фільтрацію людей, що намагаються виїхати з окупації через півострів у треті країни. Ті, хто не проходить фільтрацію, можуть потрапити до СІЗО. Ці люди не проходять через офіційні процедури затримання, арешти чи судові засідання, їх просто ув’язнюють та утримують. Також на території окупованого Криму ФСБ сформувало власну агентурну мережу по так званій “роботі з людьми” та облаштуванню міст для допитів і катування», — наголосила Ташева.

Окупанти крадуть дітей-сиріт: Ташева

Крім того, півострів служить для РФ транзитним пунктом для викрадення з України дітей-сиріт та подальшого вивезення їх на територію Росії.

«Свідченням того, що йдеться про узгоджену та систему державну політику Росії, є указ Путіна про набуття в спрощеному порядку російського громадянства для українських дітей-сиріт. А також активне обговорення і підготовка змін до російського законодавства, які з порушенням норм міжнародного права дозволяють громадянам Росії усиновлювати дітей з України за спрощеною процедурою», — підкреслила представниця президента України у Криму.

Ті люди, яким вдалося пройти фільтрацію, часто потрапляють до так званих притулків. Вони розраховані на 340 людей. Ці місця посилено охороняються, щоб уникнути спілкування між жителями Криму та тимчасово переміщеними українцями з материкової частини. Це роблять для того, щоб місцеве населення півострова не дізнавалося правду про війну. Часто людей, які змушені рятуватися з окупації у треті країни через Крим, змушують підписувати сфальсифіковані заяви про ситуацію в Україні або давати свідчення ФСБ, буцімто ЗСУ обстрілюють мирних людей та цивільні будівлі. 

«Часом це має ознаки шантажу. До прикладу, людей, які ледве врятувалися під обстрілами при виїзді з Маріуполя, погрожували не пустити до Криму, якщо вони не підпишуть ці так звані свідчення», — розповіла Таміла Ташева.

Раніше Заборона розповідала про умови утримання полонених російських військових в Україні. Так, для російських військових створили спеціальний окремий табір. Там вони не тільки чекають обміну, щоб повернутися до Російської Федерації, а й займаються деревообробкою, щоб принести хоч якусь користь українському суспільству. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій