Україна не отримає радянські танки зі Словаччини: чому зірвалася угода
- Словаччина мала передати Україні 30 танків Т-72 в обмін на таку ж кількість німецьких «Леопардів».
- Проте Берлін запропонував Братиславі лише 15 одиниць техніки як компенсацію.
- Окрім Німеччини, поставки озброєння в Україну затягують ще дві країни.
Отримання Україною важкого озброєння в рамках кругових поставок, які протягом двох місяців планувалися Німеччиною та Словаччиною, призупиняється через відсутність домовленостей між країнами. Братислава вважає, що кількості техніки, яку їм готовий надати Берлін в обмін на допомогу Україні, недостатньо для оборони країни.
Заборона розповідає, як відбуваються кругові поставки озброєння, яку техніку Словаччина вже надала українцям і чому країни блокують поставки.
Німеччина відмовилася надати Словаччині 30 «Леопардів»
В рамках кругового постачання Німеччина має передавати третім країнам озброєння на заміну тим зразкам, які були відправлені ними в Україну. Проте воно не передбачає заміну техніки 1х1, але для Словаччини прийнятна лише така формула, аби не втратити свою обороноздатність, повідомляє Business Insider.
Коли Братислава погодилася надати Україні 30 радянських танків Т-72, вона розраховувала отримати від Німеччини стільки ж більш сучасних Leopard2A4. ФРН, в свою чергу, пообіцяла словакам лише 15 «Леопардів» як компенсацію.
«Реальність така, що ми не можемо прийняти форму підтримки, яку обіцяли Чеська Республіка чи інші країни. Вони доставляють одиницю техніки в Україну, а натомість отримують дві одиниці з Німеччини чи іншої країни. Словаччина має 30 танків Т-72. Тому 15 основних бойових танків «Леопард» не можуть бути для нас рішенням, адже нам потрібно 30 основних бойових танків для танкового батальйону. З цією метою ми ведемо переговори з нашими союзниками», — зазначила прессекретар Міноборони Словаччини Мартина Коваль-Какащикова.
Читати більше новин в TelegramЯка техніка зі Словаччини вже працює на Україну
З початку війни Україна отримала уже три види важкого озброєння зі Словаччини:
- радянські зенітно-ракетні комплекси С-300;
- словацькі самохідні гаубиці Zuzana 2»;
- радянські гелікоптери Мі-2 та Мі-17.
Крім того, 20 червня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Словаччини Едуардом Геґером. Очільник словацького уряду запевнив, що країна продовжить підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією. В рамках надання допомоги найближчим часом з Братислави в Україну відбудеться чергова поставка самохідних гаубиць «Зузана 2».
Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Словаччини. Джерело: Twitter/Eduard Heger
Німеччина, Ізраїль і Швейцарія блокують поставки озброєння
Минулого тижня Німеччина вкотре зірвала плани постачання озброєння Україні. На цей раз Берлін поставив Іспанії ультиматум: відмовитися від передачі Україні 40 танків Leopard 2A4 німецького виробництва. Мадрид не мав права проігнорувати заяву ФРН, адже, за правилами, що діють у ЄС, країна-виробник має надати згоду на передачу зброї іншою державою комусь третьому.
- Ізраїль.
Наприкінці травня Ізраїль заборонив Німеччині постачати Україні протитанкові ракети Spike, які виробляють у ФРН за ізраїльською технологією та ліцензією. Прохання до Єрусалима про передання озброєння з Берліну українцям надійшло від США. Але дійти згоди в цьому питанні так і не вийшло.
- Швейцарія.
1 червня уряд Швейцарії заблокував поставку колісних броньованих машин Piranha III швейцарського виробництва з Данії в Україну. Рішення пояснили тим, що країна дотримується нейтралітету і не постачає зброю в зони бойових дій. Крім того, Швейцарія вимагає, щоб інші держави отримували її дозвіл на реекспорт військової техніки та озброєння, які вироблені швейцарськими оборонними компаніями.
Раніше Заборона розповідала, що країни-союзники передадуть Збройним силам України ще більше артилерії, гелікоптерів та Harpoon для боротьби з окупантами. Зокрема, США пообіцяли протикорабельні ракети та спеціальні автівки для ремонту техніки на передовій.
Читати більше новин в Telegram