'
Читаєте зараз
Україна не отримає радянські танки зі Словаччини: чому зірвалася угода

Україна не отримає радянські танки зі Словаччини: чому зірвалася угода

Markiian Oliiarnyk
  • Словаччина мала передати Україні 30 танків Т-72 в обмін на таку ж кількість німецьких «Леопардів».
  • Проте Берлін запропонував Братиславі лише 15 одиниць техніки як компенсацію.
  • Окрім Німеччини, поставки озброєння в Україну затягують ще дві країни.

Отримання Україною важкого озброєння в рамках кругових поставок, які протягом двох місяців планувалися Німеччиною та Словаччиною, призупиняється через відсутність домовленостей між країнами. Братислава вважає, що кількості техніки, яку їм готовий надати Берлін в обмін на допомогу Україні, недостатньо для оборони країни. 

Заборона розповідає, як відбуваються кругові поставки озброєння, яку техніку Словаччина вже надала українцям і чому країни блокують поставки. 


Німеччина відмовилася надати Словаччині 30 «Леопардів»

В рамках кругового постачання Німеччина має передавати третім країнам озброєння на заміну тим зразкам, які були відправлені ними в Україну. Проте воно не передбачає заміну техніки 1х1, але для Словаччини прийнятна лише така формула, аби не втратити свою обороноздатність, повідомляє Business Insider.

Коли Братислава погодилася надати Україні 30 радянських танків Т-72, вона розраховувала отримати від Німеччини стільки ж більш сучасних Leopard2A4. ФРН, в свою чергу, пообіцяла словакам лише 15 «Леопардів» як компенсацію.

«Реальність така, що ми не можемо прийняти форму підтримки, яку обіцяли Чеська Республіка чи інші країни. Вони доставляють одиницю техніки в Україну, а натомість отримують дві одиниці з Німеччини чи іншої країни. Словаччина має 30 танків Т-72. Тому 15 основних бойових танків «Леопард» не можуть бути для нас рішенням, адже нам потрібно 30 основних бойових танків для танкового батальйону. З цією метою ми ведемо переговори з нашими союзниками», — зазначила прессекретар Міноборони Словаччини Мартина Коваль-Какащикова. 

Читати більше новин в Telegram

Яка техніка зі Словаччини вже працює на Україну

З початку війни Україна отримала уже три види важкого озброєння зі Словаччини:

  • радянські зенітно-ракетні комплекси С-300;
  • словацькі самохідні гаубиці Zuzana 2»;
  • радянські гелікоптери Мі-2 та Мі-17.

Крім того, 20 червня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Словаччини Едуардом Геґером. Очільник словацького уряду запевнив, що країна продовжить підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією. В рамках надання допомоги найближчим часом з Братислави в Україну відбудеться чергова поставка самохідних гаубиць «Зузана 2». 

Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Словаччини. Джерело: Twitter/Eduard Heger

Німеччина, Ізраїль і Швейцарія блокують поставки озброєння

Минулого тижня Німеччина вкотре зірвала плани постачання озброєння Україні. На цей раз Берлін поставив Іспанії ультиматум: відмовитися від передачі Україні 40 танків Leopard 2A4 німецького виробництва. Мадрид не мав права проігнорувати заяву ФРН, адже, за правилами, що діють у ЄС, країна-виробник має надати згоду на передачу зброї іншою державою комусь третьому.  

  • Ізраїль.

Наприкінці травня Ізраїль заборонив Німеччині постачати Україні протитанкові ракети Spike, які виробляють у ФРН за ізраїльською технологією та ліцензією. Прохання до Єрусалима про передання озброєння з Берліну українцям надійшло від США. Але дійти згоди в цьому питанні так і не вийшло. 

  • Швейцарія. 

1 червня уряд Швейцарії заблокував поставку колісних броньованих машин Piranha III швейцарського виробництва з Данії в Україну. Рішення пояснили тим, що країна дотримується нейтралітету і не постачає зброю в зони бойових дій. Крім того, Швейцарія вимагає, щоб інші держави отримували її дозвіл на реекспорт військової техніки та озброєння, які вироблені швейцарськими оборонними компаніями.

Берлін заборонив надавати Україні німецькі танки Leopard 2A4. Фото: Image Credit/ Creative Commons

Раніше Заборона розповідала, що країни-союзники передадуть Збройним силам України ще більше артилерії, гелікоптерів та Harpoon для боротьби з окупантами. Зокрема, США пообіцяли протикорабельні ракети та спеціальні автівки для ремонту техніки на передовій. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій