'
Читаєте зараз
Україна зможе розмінувати порти: Британія передасть сучасну техніку

Україна зможе розмінувати порти: Британія передасть сучасну техніку

Ilona Kivva
Автор:
  • Міністерство оборони Сполученого Королівства відправить українським ВМС підводні безпілотники Remus​-100.
  • Дрони можуть самостійно знаходити та ідентифікувати морські міни за допомогою набору датчиків.
  • Ця техніка активно використовується у флотах США, Великої Британії, Канади та Японії.

Велика Британія надасть Україні одні з найсучасніших приладів для пошуку ворожих мін. Вони допоможуть розмінувати берегову лінію Чорного моря, зокрема стратегічно важливі порти. Це невеликі дрони, які здатні працювати повністю автономно, тому українські воїни додатково не наражатимуть себе на небезпеку.

Заборона розповідає про безпілотники Remus​-100.


Дрони Remus​-100: на що здатні

Військово-морські сили України отримають шість підводних дронів-шукачів. Три з них будуть надані з військових складів, а ще три країна-союзниця спеціально придбає, повідомили у Міністерстві оборони Великої Британії. Навіть такої кількості буде достатньо для розмінування берегової лінії України, зокрема стратегічно важливих чорноморських портів та шляхів поставок зерна.

Десятки українських захисників також пройдуть тритижневі курси від Королівського флоту та ВМС США, щоб освоїти техніку. Перша група вже приступила до навчань.

«Не можна дозволити цинічним спробам РФ вимагати викуп за світові запаси продовольства. Це життєво важливе обладнання та підготовка допоможуть Україні зробити свої води безпечними, допомагаючи налагодити  шлях зерна до решти світу та підтримуючи ЗСУ у прагненні захистити своє узбережжя та порти», — заявив міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес.

Читати більше новин в Telegram
Підводний дрон Remus​-100. Фото:Міністерство оборони Великої Британії

Якого саме типу дрони отримає Україна, у британському відомстві не уточнили, але прикріпили до заяви фото підводного безпілотника Remus​-100. Тому, найімовірніше, це буде саме він. Таку інформацію підтверджують і дані видання Telegraph.

Remus-100 — це легкий підводний дрон, який працює повністю автономно. Він має довжину 1.6 м та 19 см у діаметрі, а його вага складає 37 кілограмів. Безпілотник був створений для використання на мілководних узбережжях, тому максимально ефективно працює на глибині до 100 метрів. Техніка може виявляти, локалізувати та ідентифікувати морські міни за допомогою набору датчиків. Фактично це працює так: дрон запускають у воду, задавши певні параметри зони пошуку, він моніторить територію, знаходить міну і відправляє всі дані про неї військовим, щоб ті могли її знищити. Дрон може безперервно патрулювати протягом 10 годин з максимальною швидкістю близько 9 км/годину.

Принцип роботи підводного дрона Remus​-100. Інфографіка: Telegraph

Головна особливість Remus-100 у тому, що військові не ризикують життям, щоб знайти ворожі міни, пише Defense Express. Його можна запускати навіть зі звичайних легких катерів. Сучасну техніку активно використовують у флотах понад 10 країн світу, серед яких США, Велика Британія, Канада та Японія, 

Раніше Заборона розповідала про тральники Sandown, які Велика Британія пообіцяла Україні. Вони призначені для знешкодження підводних вибухівок.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій