'

Українці можуть працювати в Румунії навіть без знання мови: як безпечно шукати роботу

Daniil Tsarevskyi
  • Українські переселенці можуть працювати в країні без спеціального дозволу або довгострокової робочої візи. 
  • Влаштуватись на строк до трьох місяців можна на підставі звичайного біометричного паспорта громадянина України.
  • Є види праці, які не вимагають знання мови.

Держава дозволяє переселенцям обходити багато бюрократичних перепон на шляху до працевлаштування. Перелік вимог до деяких професій мінімальний, а низка міжнародних та місцевих організацій допомагають українцям у Румунії не тільки з підбором вакансій, а й безплатно проводять різноманітні тренінги та курси.

Заборона розповідає про пошук роботи в європейській країні без знання мови.

HEKS EPER, Jobs for Ukraine та інші: як допомагають біженцями

Громадяни України можуть працювати в Румунії без спеціального дозволу або довгострокової робочої візи. Приїхати в країну можна і з Європи, а перебування в Україні на момент початку повномасштабного вторгнення не обов’язкове, розповіли в Агентстві ООН у справах біженців.

Інфографіка: Агентство ООН у справах біженців у Румунії.

З працевлаштуванням українцям допомагає велика кількість організацій. Наприклад:

  • Національне агентство зайнятості (ANOFM) — після реєстрації пропонує перелік доступних вакансій. Воно діє на всій території країни, а в деяких центрах також можна пройти курси з вивчення мови;
  • Jobs for Ukraine –– це онлайн-платформа вакансій. Проєкт також консультує українців та готує їх до працевлаштування, пропонує курси з румунської чи англійської. Центр знаходиться в Бухаресті. Переглянути вакансії, або інформацію про актуальні курси можна також в телеграм-каналі;
  • HEKS EPER — допомагає в пошуку роботи різними методами: консультує з питань кар’єри, виступає посередником з пошуку та направлення на роботу, допомагає з мовними курсами, а також сприяє визнанню кваліфікації. Офіс знаходиться в місті Клуж-Напока;
  • Asociația Ateliere Fără Frontiere (AFF) –– організація з допомоги у професійній інтеграції вразливих, ізольованих і маргіналізованих груп людей. AFF має стійку в Центрі послуг для біженців RomExpo в Бухаресті, а більше інформації про її послуги можна знайти на сайті.

Робота для українців у Румунії: на що розраховувати без мови

Багато організацій пропонують курси вивчення мови. Якщо навчання не вдається або робота необхідна ще до його завершення, є багато варіантів. В основному йдеться про працевлаштування на підприємствах чи у пекарнях, де достатньо і базової англійської, каже керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.

Читати більше новин в Telegram

«В Румунії, як у Польщі або Чехії, багато роботи на підприємствах автомобільної галузі, де виробляють комплектуючі для автівок. Такі вакансії переважають, оскільки усе більше автоконцернів переносять свої виробничі лінії в країну», –– пояснила вона.

Працевлаштування без знання румунської також доступне на підприємствах переробної промисловості чи з виробництва харчової продукції. Мінімальна зарплата у середньому становить €600/місяць, а з урахуванням премій, додаткових годин та нічних змін може вирости до €1 500. 

Країна дозволяє працевлаштуватись на підставі звичайного біометричного паспорта і три місяці працювати без отримання статусу тимчасового захисту. Потім на підставі наявності роботи можна подати документи на посвідку на проживання.

Якщо немає документів, що підтверджують кваліфікацію, працювати можна на підставі спеціальної заяви впродовж 12 місяців. Цей термін можна продовжити в майбутньому на шестимісячні періоди.

Подібна можливість не стосується деяких професій, таких як лікарі, стоматологи, фармацевти, фельдшери, акушерки, ветеринари, архітектори тощо. Для визнання кваліфікації у перелічених галузях, а також за додатковою інформацією можна звернутись до Центру визнання кваліфікацій (CNRED).

Раніше Заборона розповідала про зміни в працевлаштуванні біженців у Німеччині: будуть послаблені вимоги до знання мови.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій