'
Читаєте зараз
Українцям доведеться платити на 20% більше за послуги Google. Усе через податковий закон «Слуги народу»

Українцям доведеться платити на 20% більше за послуги Google. Усе через податковий закон «Слуги народу»

Markiian Oliiarnyk
Логотип Google
  • Google додасть 20% ПДВ до вартості своїх платних послуг в Україні.
  • Тарифні зміни стосуватимуться лише послуг, що надаються фізособам та приватним підприємцям.
  • Для юридичних осіб, які використовують Google Cloud, ціни залишаться незмінними.

ІТ-гігант Google підвищить ціни на свої платні сервіси в Україні, додавши до них 20% податку на додану вартість. Таке рішення було прийняте через закон №1525-ІХ, який запровадив особливий порядок оподаткування іноземних компаній, які надають електронні послуги в Україні, зокрема Google та Facebook.

Заборона розповідає про підвищення цін для українців на платні електронні послуги, що надаються компанією Google.


Зростання цін на послуги Google

Компанія Google розіслала користувачам своїх платних сервісів в Україні лист із попередженням про підвищення цін у зв’язку із додаванням до вартості послуг ПДВ (20%), згідно з новими вимогами українського законодавства.

Лист з попередженням про підвищення цін на платні послуги Google. Скриншот: Заборона

У повідомленні зазначається, що зміни стосуватимуться лише тих послуг, що надаються фізичним особам та приватним підприємцям. Натомість зміни не зачеплять представників зареєстрованих бізнесів, які користуються платними послугами Google, оскільки згідно із законодавством України та правилами користування сервісу Google Cloud, вони самостійно відповідають за сплату усіх податків в Україні.

«Якщо ви в Україні маєте обліковий запис Google для бізнесу, це означає, що ви використовуєте його в комерційних цілях від імені легальної зареєстрованої юридичної особи. Якщо ви використовуєте сервіси Google Cloud від імені легальної зареєстрованої юридичної особи, то у такому разі від вас не вимагається додаткових дій», — зазначається у повідомленні компанії Google.

Читати більше новин в Telegram

Наразі невідомо, чи йдеться про геть усі платні послуги Google. Зокрема, чи зміниться вартість на плани сховищ Google Drive, передплату YouTube Premium чи вартість платних застосунків у Google Play. Заборона уточнює інформацію. 

Закон про оподаткування Google і Facebook в Україні 

Такі зміни у політиці надання послуг техногіганта Google пов’язані із підписаним у червні 2021 року податковим законом №1525-ІХ. Автором документа є голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев («Слуга народу»).

Закон запроваджує особливий порядок оподаткування ПДВ компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України. В основному цей закон стосується світових ІТ-компаній, зокрема Google та Facebook.

Згідно з документом, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, зобов’язані зареєструватися в Україні як платники податку на додану вартість за спрощеною системою і сплачувати його у розмірі 20% від суми транзакції. Така умова діє, якщо загальна сума здійснення фінансових операцій між компанією-нерезидентом та користувачами перевищує 1 мільйон гривень на рік.

Раніше Заборона розповідала про нову функцію Pet Portraits, яку розробники Google додали до свого мобільного застосунку Google Arts & Culture. Функція дозволяє знаходити двійників домашніх тварин на всесвітньо відомих творах мистецтва.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій