Українцям з 1 квітня спростили оформлення ПМП в Польщі
- «Карта побуту» дає громадянам України ті ж права, що і статус тимчасового захисту, а також дозволяє перетинати кордон необмежену кількість разів.
- Документ ще називають тимчасовим ПМП. Він видається на термін від одного до трьох років і є підставою для отримання Karta stalego pobytu.
- Біженці з України, які приїхали після 24.02.2022 року, мають бути працевлаштовані виключно за спеціальним документом.
Ключовим критерієм для отримання посвідки на проживання українців в Польщі є робота або ведення бізнесу. Якщо є PESEL UKR і робота, то гарантовано не буде відмови: варіюватиметься лише термін дії документа.
Заборона розповідає про спрощену процедуру оформлення тимчасового ПМП у Польщі.
Karta pоbytu: як податися
«Карта побиту» — це документ, який посвідчує особу і дає можливість жити, працювати і навчатися в Польщі, а також багаторазово перетинати кордон без жодних обмежень. Тобто, за винятком останнього пункту, вона дає українцям ті ж права, що і статус тимчасового захисту.
Документ часто називають тимчасовим ПМП, адже вона видається на термін від одного до трьох років. Надалі її можна подовжувати необмежену кількість разів в залежності від підстави, на якій вона отримана. Також Karta pobytu є підставою для подачі документів на оформлення постійного місця проживання (Karta stalego pobytu).
Згідно з оновленням від січня 2023 року, українські біженці, які мають PESEL UKR, можуть оформити посвідку на проживання у спрощеному порядку, пише in-poland.com.
Читати більше новин в TelegramДля цього офіційною метою перебування має бути:
- виконання роботи;
- виконання висококваліфікованої роботи (Блакитна карта);
- ведення бізнесу.
«Якщо громадянин України доведе, що він відповідає всім вимогам, він може подати заявку на отримання дозволу терміном не більше трьох років з 1 квітня 2023 року. Однак якщо біженець не відповідає всім вимогам, карта тимчасового побуту все одно буде видана, але на один рік з моменту винесення рішення. На практиці це означає, що все одно отримає тимчасову посвідку, якщо метою перебування є робота», — пояснили у виданні.
Заяву на Karta pobytu треба подавати в Воєводський ужонд (Urząd Wojewódzki) за місцем проживання. Не плутайте з іншими ужондами, бо їх є кілька видів. Зробити це можна з 1 квітня до 24 серпня 2023 року.
Важливо! Біженці з України, які приїхали після 24.02.2022 року, мають бути працевлаштовані виключно з поданням роботодавцем в ужонд спеціального документа — Powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy. Без нього ви не зможете подати заяву на посвідку.
Раніше Заборона розповідала про ключові державні програми грошової підтримки українців, що будуть актуальними впродовж 2023 року. Всі вони доступні і громадянам Польщі, а отже діятимуть і після отримання Karta pobytu.
Читати більше новин в Telegram