Читаєте зараз
Україні можуть дозволити бити з F-16 по РФ, але є нюанс

Україні можуть дозволити бити з F-16 по РФ, але є нюанс

Ilona Kivva
Автор:

Згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів за допомогою F-16 по військових цілях Росії в рамках самооборони. Але це питання вирішуватимуть країни-постачальники, сказав Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю Радіо Свобода.

Генсек Альянсу зауважив, що союзники будуть дослуховуватись до фахівців, щоб визначити, коли все буде готово до відправки в Україну винищувачів F-16.

«Чим швидше, тим краще. Водночас це має бути ефективна зброя з добре підготовленими пілотами, з хорошими обслуговувальними системами, наявними в момент, коли ми надамо цей механізм Україні», – зазначив очільник НАТО.

Поки неможливо точно сказати, коли F-16 з’являться на озброєнні України, додав Столтенберг.

Раніше Заборона писала, що першою роллю літака в Україні, ймовірно, буде підтримка протиповітряної оборони шляхом перехоплення крилатих ракет. Після того, як ЗСУ краще освоять винищувачі, вони використовуватимуться для придушення російських ЗРК.

F-16 добре підходять для пуску ракет AGM-88 HARM, які передають здебільшого саме для боротьби з передовими російськими зенітками. Ракети вже використовуються з радянських машин, але запуск з F-16 буде у рази ефективнішим.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій