Читаєте зараз
Україні погодили початок переговорів з ЄС: що далі

Україні погодили початок переговорів з ЄС: що далі

Tetiana Cherevko

Лідери ЄС вирішили розпочати переговори про вступ України та Молдови до Європейського союзу. Відповідне рішення було погоджене у Брюсселі 14 грудня 2023 року під час саміту, повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель. 

Статус кандидата на вступ у ЄС також надали Грузії. А от початок переговорів з Боснією та Герцеговиною відклали до моменту, коли буде досягнуто необхідного рівня відповідності критеріям членства.

Після початку перемовин визначаються умови, на підставі яких країна може приєднатися до Євросоюзу. На їх основі має бути створений проєкт угоди. 

Важливо! ЄС може в односторонньому порядку зупиняти чи перезапускати їх у разі незадоволення роботою країни-кандидатки. Цей етап може тривати роками.

Після завершення цього етапу починається безпосередньо процес вступу. Держава-претендентка має отримати більшість голосів Європарламенту для того, щоб стати членом блоку. 

Потім скликається конференція і підписується договір про приєднання. Угоду повинні ратифікувати парламенти усіх держав-членів Євросоюзу та держави-кандидатки. Тільки після  цього членство набуває чинності.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій