Читаєте зараз
Україні повернули скіфське золото: де зберігатиметься

Україні повернули скіфське золото: де зберігатиметься

Ilona Kivva
Автор:

Скарби Криму після майже 10 років судів повернулися до України з Нідерландів. Музей Алларда Пірсона передав їх до Національного музею історії України — тут вони зберігатимуться до деокупації Криму.

«В листопаді предмети з кримських музеїв пройшли незалежну перевірку, після чого їх ретельно запакували відповідно до музейних правил. Потім артефакти перевезли до Києва. Нині фахівці обстежують стан цих речей. Ідеться про 565 предметів, це, зокрема, античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким 2 000 років», — розповіли у Національному музеї історії України.

З лютого по серпень 2014 року в Нідерландах тривала виставка «Крим: золото й таємниці Чорного моря» (De Krim. Goud en geheimen van de Zwarte Zee). На ній демонструвалися предмети з колекцій Національного музею історії України та чотирьох музеїв Криму. В лютому 2014 року Росія почала окупацію півострова. Повертати цінності з кримських музеїв на територію, не підконтрольну українській владі, стало неможливим — у Нідерландах розпочався судовий процес.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій