Читаєте зараз
Українки, як завжди, купують за гроші чоловіка. Скандал в Yakaboo

Українки, як завжди, купують за гроші чоловіка. Скандал в Yakaboo

Ilona Kivva
Автор:
  • Виконавчий директор онлайн-магазину застосував до покупчинь сексистський стереотип.
  • У соціальних мережах виникла хвиля обурення із закликами бойкотувати книгарню.
  • В українському законодавстві не передбачене покарання за сексистські висловлювання.

Виконавчий директор однієї з найбільших в Україні інтернет-книгарень Іван Богдан описав цільову аудиторію компанії як жінок-утриманок, які витрачають на книги гроші чоловіків. Це спричинило скандал у соціальних мережах, який призвів до звільнення та вибачень.

Заборона розповідає деталі скандалу з СЕО Yakaboo.


Скандал з Іваном Богданом: подробиці

СЕО книгарні пішов з посади після висловлювання про українок. Так, більшість покупців Yakaboo, на думку Богдана, — жінки, що витрачають кошти чоловіків. Практично одразу на нібито жарт гендиректора відреагували користувачі соціальних мереж, які звинуватили його у відкритому сексизмі та закликали бойкотувати магазин.

«Я думаю, що розповідати в форматі “45% чоловіків” або “55% жінок” — це нікому не цікаво. У цілому більше купують жінки, як завжди, витрачають кошти, які заробляли чоловіки», — сказав він.

Вже наступного дня після скандалу Іван Богдан офіційно пішов з посади виконавчого директора компанії. 

Читати більше новин в Telegram

«Мій невдалий вислів під час панельної дискусії про портрет сучасного українського читача викликав у соцмережах справедливе обурення. Я усвідомлюю, що такі формулювання неприпустимі у жодній формі та за будь-якої ситуації», — написав він на своїй сторінці у Facebook.

У Yakaboo заявили, що слова Богдана несумісні з цінностями та культурою компанії. «Цінності — це не папірець на стіні. Вони перевіряються діями і відповідними рішеннями. Повага до наших клієнтів, партнерів, співробітників є ключовою цінністю компанії. Без винятків. У зв’язку з цим ми ухвалили єдине можливе рішення. Іван Богдан відсторонений від управління компанією. Тимчасово функції СЕО Yakaboo виконуватиме директорка з операційної діяльності Олена Безугла», — сказали представники книгарні.

Як карають за сексизм в Україні

В українському законодавстві покарання за сексистські висловлювання не передбачене, хоча є штрафи за сексизм у рекламі та вакансіях з працевлаштування. Частково питання регулює ухвалений у 2005 році закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», у якому прописане поняття дискримінації за статевою ознакою. Однак тут немає жодних штрафних санкцій. Єдиний спосіб покарати кривдника — написати скаргу до державних органів, органів місцевого самоврядування чи уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Потім треба довести через суд факт нанесення моральної шкоди. Зазвичай через важкий шлях справа не доходить до покарання через закон.

Раніше Заборона розповідала про скандал навколо колишнього вокаліста й бас-гітариста гурту Pink Floyd. Через антиукраїнську позицію йому заборонили виступити в польському Кракові.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій